anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z odbiorem zdublowanej przesyłki przez sklep

Uulencja
#8 Zapaleniec#

Sklep omyłkowo wysłał 2 produkty, zamiast 1. Tego samego dnia zgłosiłam to i zostałam poinformowana, że został do mnie wysłany kurier. Kurier był w trakcie mojej nieobecności w domu, poprosiłam firmę przewozową o ponowny kontakt kuriera tylko po godzinie 17 - nie przyjechał, dziś dpd zaproponowała kuriera znowu w godzinach kiedy pracuję i nie ma mnie w domu. Paczę chcę zwrócić przez punkt pick up firmy dpd - niestety firma nie chce mi jej przekierować i nie chce podać numeru zgłoszenia by nie dublować kosztów.

Co śmieszniejsze firma sobie zastrzega przy zwrocie, że nie odbiera paczek za pobraniem - tu by był koszt wysyłki - nie nadam jej jeśli nie opłacę. A to nie moja wina, że sklep się pomylił i to nie mój koszt powinien być. na Allegro mam status "zamówienie w kilku przesyłkach".

Co mogę zrobić?

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

@Uulencja Napisz do sprzedawcy niech reklamuje u przewoźnika, on odpowiada za towar do momentu dostarczenia.

oznacz moderatorów

Uulencja
#8 Zapaleniec#

Niestety sklep nic w tym temacie nie robi, oprócz tego, że wysłał kuriera, który jeździ tylko w godzinach kiedy ludzie są normalnie w pracy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 przecież były dwie próby doręczenia, co ma do do tego sprzedawca 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11  Może pomoże, wpłynie ( tak z magii świąt).😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Uulencja kto zamawia kuriera jak jest w pracy, kurier nie ma obowiązku podjeżdżać na wyznaczoną godzinę, mają swoje rejony i o tych są potem awizo, zawsze możesz po pracy podjechać na centralę i odebrać 🙂 

A w mailu nie masz przekierowania na punkt odbioru ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Tak, i siedzisz cały dzień, każdy ma swoją pracę. Wiesz i sprzedawcy i kupujący mają problem z kurierami, wszystko zależy od człowieka.

oznacz moderatorów

Uulencja
#8 Zapaleniec#

to nie ja mam odbierać ale kurier - i to nie ja mam latać za kurierem, bo to omyłka sklepu. Moja dobra wola, że poinformowałam o zdublowaniu paczek - nawet się nie kapnęli w sklepie. Chcę oddać uczciwie zdublowany produkt, a nie brać urlop i czekać na kuriera.

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

Jeśli dobrze rozumiem, to @Uulencja dostała 2 paczki i chce jedną odesłać. Tak?

oznacz moderatorów

Uulencja
#8 Zapaleniec#

dostałam 2 zamiast 1 zamówionej - dokładnie 🙂

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@UulencjaOpisz tą sytuacje sprzedawcy któremu odsyłasz paczkę i podaj mu godziny możliwe na odbiór. Niech on się tym martwi. może zmienić firmę kurierską, może opłacić sam nadanie paczki a Tobie tylko wysłać list przewozowy w dogodnej dla was obojga firmie kurierskiej.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Uulencja
#8 Zapaleniec#

Odpisałam - cisza. Stąd dziś wysyłam im paczkę sama.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Uulencja To Ty jemu próbujesz pomóc w odzyskaniu towaru, więc wyznacz mu datę i godzinę odbioru. On Ci łaski nie robi i niech nie kombinuje, niech nie podsyła Ci kurierów kiedy Cię nie ma. Napisz mu że jeśli się nie stawi po odbiór, będziesz mu naliczać opłatę za składowanie, a kiedy wartość składowania zrówna się z ceną towaru, przechodzi on na Twoją własność 🙂

oznacz moderatorów