anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z odnalezieniem zreklamowanej przesyłki??

anita19831
#7 Wielbiciel#

Witam 13 grudnia 2019 roku kupiła produkt który okazał się uszkodzony, napisałam do sprzedawcy kazano mi przez allegro wydrukować etykietę i odesłać i tak zrobiłam mam nr. zwrotu ale od tamtej pory sprzedawca cały czas mnie zbywa, że teraz nie mogą sprawdzić, a potem, że nie widza tego, a jak podaje im nr. zwrotu to teraz niema odzewu a oni jeszcze wcześniej zażyczyli sobie jakiś nr. przesyłki który był na wydrukowanej etykiecie a takiego nie mam bo Pani na poczcie nie dała mi żadnego potwierdzenia. Allegro też podało mi tylko nr. zwrotu który mam i powiedziano mi że to powinno sprzedawcy wystarczyć. Obecnie jak pisze do sprzedawcy jest cisza mam jeszcze 7 dni na wystawienie komentarza jak się nie wyjaśni będzie ogromny negatyw, a wolałabym tego uniknąć. co mam robić??

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@anita19831Trochę dziwi mnie ten brak potwierdzenia na poczcie . Może po prostu go nie zabrałaś. Teraz trudno będzie udowodnić nadanie bez numeru .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@anita19831  nie wiem jak tez numery zwrotów wyglądają. A możesz go tu wkleić. Może jest on zarazem numerem nadania ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

anita19831
#7 Wielbiciel#

Zwrot nr LQY1/2019

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@anita19831  nie jednak to nie numer nadania. Musiałby się ktoś z naszych moderatorów wypowiedzieć jak to jest i czy faktycznie ten numer wystarczy

@_HolaOla_potrzebujemy wsparcia 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@anita19831 Dokładnie tak, ten numer wystarczy, aby wygenerować zwrot i nadać go w ramach Allegro Smart w placówkach Poczty Polskiej. Jeśli nie możesz dojść do porozumienia ze sprzedającym, polecam rozpoczęcie dyskusji tutaj .

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_a znając tylko ten numer można jakoś sprawdzić losy przesyłki ? Czy dotarła do odbiorcy ? To już tak z czystej ciekawości pytam 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@anita19831 Postaram się zdobyć więcej informacji w sprawie numeru przesyłki i zwrotu, ale z uwagi na to, że w tym dniu dokonałaś także innych zakupów, poproszę o numery ofert, który dotyczy sprawa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

anita19831
#7 Wielbiciel#

czekałam na coś ale Pani na poczcie zapakowała moją etykietę w folie przykleiła na paczkę coś tam w kompa wklepała i powiedziała że tyle, a ja wcześniej tak nigdy nie robiłam wiec myślałam ze tak ma być, skoro to poszło przez allegro

oznacz moderatorów

anita19831
#7 Wielbiciel#

dodam,że niestety etykiety nie mogę już edytować bo czas na reklamacje miną i zablokowali ją, a allegro twierdzi, że nie mogą jej edytować 😔

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@anita19831  poczekajmy cierpliwie, na pewno jest jakieś rozwiązanie. Moje doświadczenie w temacie zwrotów jest żadne bo ani sama nie zwracałam, ani jako sprzedawca zwrotów nie miałam. Ale wydaje mi się, że na poczcie powinna jakieś potwierdzenie wydać .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@anita19831 Jak najszybciej rozpocznij dyskusję przez Allegro ze sprzedawcą, podaj w niej ten numer odesłania przedmiotu. Sprzedawca musi się ustosunkować do sprawy w ciągu 24 godzin. Dla mnie pozostaje wątpliwa kwestia braku jakiegokolwiek potwierdzenia nadania na poczcie. Mając numer można odesłać przedmiot, ale nie oznacza to, że został on odesłany. Jeśli to nie pomoże wypełnij wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących.

https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=POK&typ=dla-kupujacych

 

oznacz moderatorów

anita19831
#7 Wielbiciel#

Może to głupie pytanie ale gdzie szukać tej opcji dyskusja ze sprzedawca?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Przy przesyłkach Allegro Pocztex brak jest jakichkolwiek potwierdzeń nadania. Sprzedawca ma chociaż w systemie e-nadawca numer przesyłki/kopię etykiety. Przy zwrocie jedyne wyjście to poproszenie o wydrukowanie kopii etykiety lub zrobienie jej zdjęcia, ewentualnie spisanie numeru. W systemie trackingu przesyłek PP wyszukać można wyłącznie po numerze nadania.

oznacz moderatorów