anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z przesyłką

konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam. 30 listopada zamówiłem na allegro dwa produkty. Jako punkt odbioru wybrałem Allegro One Kolporter. Przesyłka miała być dostarczona 2 grudnia. Dziś jest 7 grudnia a ja nadal nie mam przesyłki. W statusie przesyłki widnieje: Przesyłka została przekazana przez kuriera do punktu. Kiedy ona dojdzie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Zapytaj sprzedawcę. To on, zgodnie z prawem, udostępniając taką metodę dostawy odpowiada za przesyłkę do czasu, kiedy ją otrzymasz. Odpowiada także za opóźnienia przewoźnika i za zaginiecie przesyłki. Jeśli termin dostawy minął, możesz odstąpić od umowy na podstawie art. 5431 Kc. i domagać niezwłocznego zwrotu wpłaty lub ponownej, skutecznej dostawy. To ze sprzedawcą zwierasz umowę na zakup i dostarczenie towaru, nie z Allegro i nie z przewoźnikiem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z przesyłami tego typu są od samego początku, radzę pomijać je. 😕

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To sprzedawcy radź je pomijać, a nie kupującemu, bo sprzedawca odpowiada za to, co udostępnia. Wiesz, na podstawie jakiego przepisu?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte dziękuję za Twoje zgłoszenie! Przesyłka trafiła do punktu 2.12.2021. 
Skontaktujemy się z kolporterem, aby jak najszybciej zeskanowali przesyłkę, żebyś mógł ją odebrać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów