anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z rękojmią

mamagosia2
#2 Obserwator#

Witam.

19 maja 2019 roku zakupiłam telefon Apple iPhone 6 Plus 64GB na aukcji allegro o nr 8049827969 od [edycja].

Od około miesiąca telefon wyłącza się samoistnie, pomimo naładowania baterii, dodatkowo tydzień temu przestał działać głośnik główny (nie słyszę rozmówcy, choć on mnie tak) i nie działa przycisk home.
 
Sprzedawca odmawia mi prawa skorzystania z rękojmi, twierdząc, że jest tylko pośrednikiem i nie obowiązuje go prawo konsumenckie.
Prosiłam o adres do wysyłki urządzenia, jednak odmówił.
Proszę o pomoc.
 
Dziękuję Małgorzata Rusewicz nick allegro: mamagosia2
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

exoryna
#14 Krzewiciel#

Jak to? Na aukcjach obecnych masz jego dane adresowe przecież. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mamagosia2  Po pierwsze kupując z : Chin, H-K, Singapuru - prosisz się o kłopoty..

Po drugie na tej aukcji nie było ofert kupna  https://archiwum.allegro.pl/oferta/apple-iphone-6-plus-64gb-i8049827969.html

więc jak kupiłaś ?

Po trzecie : https://allegro.pl/oferta/apple-iphone-6-64gb-7870869518#impliedwarranty

( to jego aktualna aukcja i adres do reklamacji)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Akurat tym, co w archiwum bym się nie sugerował, bo często mi się zdarzało, że moje oferty w których nie doszło do sprzedaży, w archiwum wisiały jako sprzedane i vice versa - te, w których była sprzedaż, wisiały z informacją, że nie było w nich ofert.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mamagosia2  Czy jesteś pewna że to oryginał? Bo sprzedaż podróbek jest zakazana...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mamagosia2
#2 Obserwator#

Jak mam to sprawdzić, co jest charakterystyczne?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mamagosia2 Sprzedawca telefonu nie jest żadnym pośrednikiem. Byłby nim, gdyby sprzedawał usługę dostarczenia telefonu, a nie telefon. Jeśli masz od Allegro informację o zakupie telefonu, egzekwuj soje prawa. Dyskusji już nie otworzysz, ale masz pełne prawo do reklamacji z rękojmi. Domagaj się naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów. Za towar odpowiada sprzedawca przez 2 lata. Poproś o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rękojmia to jest gwarancja od sprzedawcy czyli jego, musi ją przyjąć.

oznacz moderatorów

mamagosia2
#2 Obserwator#

Witam.

Dziękuję za wszystkie wpisy, ja to wiem, jednak sprzedawca uważa, że będąc pośrednikiem nie ponosi odpowiedzialności.

Chyba zostaje mi tylko Rzecznik praw konsumenckich.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odpuszczaj, prawo jest po twojej stronie, wygrasz tylko cierpliwości.Poproś jeszcze Allegro o pomoc.

oznacz moderatorów

mamagosia2
#2 Obserwator#

Dziękuję, sontaktowałam się z allegro, zobaczymy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mamagosia2 Co na to Allegro? Kontaktowałaś się przez wskazany wyżej formularz? Zrób to. 

oznacz moderatorów