anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z reklamacją i POK

Jurson02
#7 Wielbiciel#

Mam problem z uzyskaniem rekompensaty w ramach POK. We wrześniu minionego roku wysłałem na gwarancję komputer zakupiony za pośrednictwem allegro, natomiast od października nie uzyskałem ani jednego maila od sprzedawcy, który miał się zająć naprawą gwarancyjną. Na telefony również nie odpowiada.

POK każe mi zgłosić sprawę na policję do wszczęcia postępowania. W komendzie rejonowej dostałem informację że nie zajmują się sprawami cywilnoprawnymi i zatem nie dostanę pisma, które jest niezbędne do uruchomienia POK. Czy POK to w takim razie fikcja? Allegro zrobiło system z którego nie można skorzystać?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Vryko
#18 Luminarz#

To oznacza, że Policjanci Cię zlali. Powinieneś zgłosić wyłudzenie. Możesz też zażądać od policjanta, który próbuje Cię spławić, kontaktu z przełożonym. Jak nie pomoże - piszesz zażalenie na brak/niepodjęcie czynności. I na sam koniec możesz założyć sprawę bezpośrednio w prokkuraturze.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jurson02 Wypełnij poniższe zawiadomienie i zanieś na komendę, gdy Ci odmówią przyjęcia, poproś o kontakt z przełożonym funkcjonariusza, a w ostateczności wyślij ten dokument i inne dowody pocztą. W pisemnej odpowiedzi nie będą mogli odmówić podjęcia czynności.

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/zawiadomienie_o_popelnieniu_przestepstwa.pdf

oznacz moderatorów

Jurson02
#7 Wielbiciel#

Przedstawiony formularz de facto nie pasuje do sytuacji, ponieważ do przestępstwa nie doszło w momencie zawarcia transakcji tylko w momencie odesłania towaru do sprzedawcy. Ważna kwestia jest to, że sprzęt przez prawie półtora roku działał normalnie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie masz towaru i pieniędzy, to wszystko ma sprzedawca i nie reaguje na wezwania do zwrotu jednego albo drugiego. W formularzu jest miejsce do zamieszczenia wyjaśnień. Finalnie nie otrzymałeś towaru po wpłacie.

Jeśli Allegro wymaga od Ciebie zgłoszenia sprawy na policję, to zgłaszaj wszelkimi możliwymi sposobami.

oznacz moderatorów