anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z wystawieniem faktury VAT

sjryba
#8 Zapaleniec#

Ostatnio dokonałem zakupu przez serwis Allegro w informacje dla sprzedającego poprosiłem o wystawienie faktury VAT. Towar przyjechał bardzo szybko wszystko było fajnie ale zamiast faktury  był paragon z kasy fiskalnej. Zadzwoniłem na infolinię z zapytaniem czemu nie dostałem faktury Pani poinformowała mnie że sprzedaż idzie przez automat cokolwiek to znaczy ale faktura miała być przesłana. Na drugi dzień otrzymałem maila z informacją że jeżeli nie było danych do faktury wystawienie faktury w późniejszym terminie jest niezgodne z prawem (co bzdurą!) Co w takim przypadku zrobić ? Sprzedający mógł zadzwonić poprosił o dane choć danymi są moje dane jako kupującego pomimo że to towar odebrany był w paczkomacie.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

To miała być faktura na osobę prywatną? Rozpocznij Dyskusję https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się wystawienia faktury. Możesz tam poprosić Allegro o pomoc po 24 godzinach.

oznacz moderatorów

sjryba
#8 Zapaleniec#

Tak to faktura na osobę prywatną. Jest to zakup towaru na który przysługuje mi zwrot podatku jako osobie niepełnosprawnej.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca dośle Ci fakturę, ale otwórz Dyskusję. To bardzo skuteczna metoda załatwiania problemów na Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

sjryba najpierw w panelu ,,kupione - szczególy,, sprawdź porprawność zlecenia , jeśli tam figurują dane do faktury z nr NIP otwórz ze sprzedającym dyskusję i żądaj wystawienia poprawnego dokumentu .

oznacz moderatorów

sjryba
#8 Zapaleniec#

Nie było danych do faktury jedynie moja prośba w informacji o wystawienie takowej

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@sjryba W tym wypadku nie ma problemu, choć to jest wina sprzedawcy.

odeslij paragon i sprzedawca ma obowiązek wystawienia faktury. Co innego jakby to miała być faktura z NIP-em

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sjryba   No trochę źle, sprzedający mają górę pracy, ale nalegaj na wystawienie i poinformuj go, że otworzysz dyskusję z nim przez Allegro i zapewne dośle od razu. Na dole w zakładce masz taką możliwość"rozpocznij dyskusję z sprzedającym"

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@sjryba

Cytuje

"że sprzedaż idzie przez automat cokolwiek to znaczy"

To oznacza że wpada rano 500 transakcji i paragony oraz faktury drukują się same zgodnie z zamówieniem.

Dokument ten podpina się do jakiegoś dokumentu rozchodowego i to idzie na magazyn.

Pracownik który spakuje Ci paczkę nie używa Allegro. Nie neguje informacji w uwagach do sprzedającego które napisałeś ale warto na przyszłość wiedzieć jak to czasem wygląda. Wystarczyło zaznaczyć że chcesz fakturę i nie dopisać NIPu. Zaoszczędziło by to czas i Tobie i sprzedawcy.

 

 

oznacz moderatorów

sjryba
#8 Zapaleniec#

rozumiem to i sprawa była już załatwiona przez telefon gdzie na drugi dzień dostaje takiego maila...

oznacz moderatorów