anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z zwrotem

MAMY ROZWIĄZANIE!
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

witam zakupiłem przedmiot przez allegro otrzymałem przedmiot ale z racji tego że ja uważam że nie pasuje poinformowałem sprzedawcę tel że chce zwrócić towar po rozmowie tel wywnioskowałem że będzie robił wszystko aby nie zwrócić środków wiec sporządziłem sobie dowód na stan przedmiotu w momencie odesłania w postaci filmu na którym widać przedmiot dokładnie pakowany przedmiot i jak został spakowany itd co się okazuje na drugi dzień wiadomość mms towar uszkodzony nie nadaje się do sprzedania dalej wyceniam na 1zl i tyle zwracam a uszkodzenie zgłoś pan sobie do kuriera dpd 

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

minęło 7 dni wg jakiej zasady są jakieś przepisy prawne które to regulują jak ja mogę złożyć reklamacje skoro nie było mnie przy otwieraniu paczki 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Tak samo składasz reklamacje jak składa reklamacje sprzedawca nadawca którego nie było  przy otwieraniu paczki przez kupującego.

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

ja wysłałem produkt cały mam to na filmie który nagrałem na wypadek kombinowania co wywnioskowałem po rozmowie tel na filmie widać cały przedmiot jak proces jego pakowania 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Ta dyskusja nie ma sensu. Złóż wniosek, prawdopodobnie otrzymasz zwrot środków. Jeżeli nie otrzymasz, wtedy będziesz się martwił.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Ty wysłałeś cały, sprzedawca otrzymał uszkodzony produkt i tez ma pewne nagranie , pewne złe zabezpieczyłeś przesyłkę.

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

nie ma gdy usłyszał ze ja takie posiadam napisał kontakt tylko mail proszę nie wysyłać mi wiadomości 

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

nie ma gdy usłyszał ze ja takie posiadam napisał kontakt tylko mail proszę nie wysyłać mi wiadomości przedmiot zapakowany w to opakowanie w którym przyszło i zwrot za darmo czyli on wyznaczył kuriera

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Kuriera za darmo "wyznaczył" nie sprzedawca tylko płatnik, czyli serwis allegro.

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

czyli wszystko wskazuje na to że przez allegro można sprzedać wszystko a jak tylko kupujący zrobi zwrot uszkadzamy towar zwrotu nie robimy i niech kupujący się buja tak to wygląda 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Nie, tak to nie może wyglądać. POK

oznacz moderatorów
przytulprodukt
#9 Pomysłodawca#

tommy_mm2 postaram Ci się to wytłumaczyć, gdyż nikt tutaj tego nie zrobił ładnie z tego co widzę. Zacznijmy od tego kto składa reklamację odnośnie przesyłki. 
Każda reklamację składa nadawca, oczywiście odbiorca też ma do tego prawo, ale potrzebuję zgody drugiej strony o ile się nie mylę. 
Czyli jak nadaje sprzedawca i odbiorca (kupujący-Ty) ma problem z przesyłką , to reklamację robi sprzedający. W tym wypadku otrzymałeś paczkę i nie była uszkodzona, skorzystałeś ze zwrotu, bo masz do tego prawo bez podania przyczyny. Teraz jak kupujący, czyli Ty zwracasz towar, to stajesz się nadawcą paczki , dlatego reklamację musisz złożyć Ty do firmy kurierskiej. 
Odnośnie Twojego filmiku, Twój filmik jest tylko dowodem na to, że paczkę spakowałeś  w stanie, którym otrzymałeś towar i do momentu odebrania jej przez przewoźnika, była w nienaruszonym stanie. Ale filmik nie jest dowodem na to, że paczka nie mogła się uszkodzić w transporcie. To, że w jedną stronę doszła cała, nie oznacza , że tak samo spakowana w drugą może się nie uszkodzić. Nie możesz też twierdzić, że na podstawie rozmowy telefonicznej, sprzedawca celowo uszkodził paczkę po odebraniu jej. Nie masz na to żadnego dowodu. 
Złożenie wniosku do POK na tym etapie według mnie nic Ci nie da, bo nie złożyłeś reklamacji do firmy kurierskiej . Złóż reklamację do przewoźnika, nie musisz mieć paragonu, jest dowód w postaci zakupu na allegro przedmiotu, tam jest kwota całej transakcji. Dlatego składasz taki wniosek i piszesz ile oczekujesz zwrotu pieniędzy. Jeśli reklamacja zostanie uznana to otrzymasz od przewoźnika pieniądze za całość, jeśli zostanie odrzucona to piszesz do allegro co i jak. Jeśli Ci nie pomogą, wtedy zakładasz POK, podajesz wszystkie informację, pokazujesz zdjęcia i odpowiedź na reklamację, wtedy masz pewność , że Ci uznają wniosek i odzyskujesz pieniądze tak czy siak. Aczkolwiek wszystko na pewno trochę potrwa. 
Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 

a masz film jak dajesz kurierowi przesyłkę bez uszkodzeń?

bo film z tego jak pakowałeś przesyłkę

nic nie znaczy

 

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

witam dokonałem zwrotu rzecz zakupiona przez allegro wcześniej poinformowałem sprzedawcę tel że chcę odstąpić od umowy w rozmowie poinformował że nie mogę że muszę mu udowodnić że przedmiot jest nie zgodny z opisem itp po rozmowie wywnioskowałem że będą problemy i jak się okazało sprzedawca po odebraniu paczki poinformował mnie sms że paczka uszkodzona i że odda 1 zł nie nadaje się do odsprzedaży ZWROT BYŁ ZADARMO nie wybierałem kuriera , w ten sam dzień poprosiłem sprzedawcę o protokół szkody milczy poinformowałem sms że po rozmowie z nim postanowiłem nagrać przedmiot w jakim stanie go pakuję i sam proces pakowania zaniosłem paczkę do punktu dpd również zrobiłem nagranie do dwóch dniach nagle drogą mailowa otrzymałem protokół szkody i zwrot 1zł po resztę do dpd dostanie pan odszkodowanie pozdrawiam sprawę uznaję za zakończoną , więc chciałem tak zrobić ale warunkiem jest mieć fv za usługę ja jej nie posiadam zwrot był za darmo sprzedawca milczy złożyłem wniosek do allegro o zwrot w ramch pok odpowiedz proszę do dpd jak oni odmówią my wrócimy do sprawy i rozpatrzymy ponownie nie mam fv za usługę wysyłki co dalej poleciałem w kosmos to są bezpieczne zakupy na allegro a i sprzedawca nie chce mi wysłać zdjęć przedmiotu jak już wyśle do z bliskiej odległości co nie daje żadnej możliwości zidentyfikować przedmiot czy to ten który mu odesłałem a handluje samym chińczykiem 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Szukam, szukam i nie mogę znaleźć kropek, końca i początku zdania... wyszedł Ci bełkotliwy słowotok 😞 - zmień to, bo aby Ci pomóc - musimy Cię rozumieć.

Doprecyzowując : Odstąpiłeś na zasadzie zwrotu bez podania przyczyny? Mas zna to jakieś potwierdzenie ( email, centrum wiadomości Allegro)? Czy złożyłeś reklamację niezgodności z opisem? Jeżeli reklamacja - to czego zażądałeś? Aby złożyć reklamację do DPD - musisz mieć od Allegro upoważnienie ( jak to był Smart - to oni za to płacą).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Wydaje mi się, że już tu o tym pisałeś. To ten sprzedawca, co przez telefon dawał do zrozumienia, że zwrotu nie przyjmie, choć ma taki obowiązek, a potem Ci wmawiał, że towar zniszczony? Dyskusja nie pomogła, Allegro przyzwala, abyś po zwrocie towaru otrzymał 1 zł - dziwne. Skoro złożyłeś wniosek do POK i też masz problem z odzyskaniem pieniędzy, odwołaj się, pisz do Allegro w tej sprawie ponownie w odpowiedzi na otrzymaną wiadomość lub od nowa przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

Pisz także tutaj po kilku dniach o rozwoju sytuacji, często pomaga to w odzyskaniu środków.

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

A wiec allegro rozpatrzyło pozytywnie mój wniosek po odwołaniu się. A jeśli chodzi dyskusje prosiłem sprzedającego o zdjęcia całego przedmiotu, jak pisałem wcześniej w protokole szkody jest zdjęcie z małej odległości tak aby nie było widać całego przedmiotu. Sprzedający wysłał mi zdjęcie na którym jest opakowania i pod opakowaniem przedmiot którego znów widać tylko kawałek, ale zauważyłem że jest naklejka która ja oderwałem z tego przedmiotu zanim mu go odesłałem, ewidentnie przedstawił mi inny ale oczywiście taki sam przedmiot napisał że nie mam być śmieszny i nic już więcej mi nie wyśle on sprawę zakończył pozdrawia, pracownik allegro włączył się w dyskusję i napisał ,, Proszę również sprzedającego o przesłanie kupującemu dokładnych zdjęć towaru oraz odniesienie się do poruszonej przez kupującego kwestii białej naklejki'' drugi dzień milczy sprzedający 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Dobrze, że się nie poddałeś i ciągnąłeś sprawę do końca, a niemal wszyscy Cię zniechęcali. Nawet POK początkowo odrzucił wniosek. Nie może być tak, aby kupujący po zwrocie towaru otrzymywał symboliczną złotówkę. Nawet gdyby towar był rzeczywiście uszkodzony, to przecież można zmniejszyć cenę przykładowo o 10%, ale nie prawie do zera, chyba że po paczce ktoś walcem drogowym przejechał. Mnie interesuje jeszcze, czy Allegro wyrwie kasę od tego sprzedawcy, który chyba jednak przekombinował 🙂 Powinni wyciągnąć, aby się nauczył.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tommy_mm2 tak jak napisaliśmy w dyskusji, Sprzedający nie powinien zmniejszać wartości przedmiotu do złotówki, zabrakło także z jego strony wyliczenia, z którego wynikałoby zmniejszenie wartości towaru. Mam nadzieję, że Sprzedający szybko się wypowie i uda się zakończyć tą dyskusję. Jeżeli tak się nie stanie, poproś o pomoc pracownika Allegro.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@la_nika podaj przepisy, które zabraniają zmniejszenia wartości towaru do złotówki?

 

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

Domyślam się że jesteś sprzedawcą który stosuje w/w praktyki również, ale żeby dokonać wyceny przedmiotu osoba powinna mieć odpowiednie kwalifikacje, krótko mówiąc tz. rzeczoznawca .Sprzedający nie powinien zmniejszać wartości przedmiotu do 0 zł, czy 1 zł. Nawet jeżeli przedmiot jest uszkodzony, to mimo wszystko posiada jakąś wartość. Chociażby materiałów, z których jest wykonany. Jednak sprzedający obniżając kwotę zwrotu powinien przedstawić uzasadnienie z wyliczeniami, z których wynika pomniejszenie wartości towaru. Jeśli sprawa trafiła by do jakiegokolwiek sądu to właśnie biegły sądowy określi wartość przedmiotu, oczywistą sprawą jest to że sprzedający w omawianym przypadku próbuje najlepiej oddać 1gr. Sam sobie odpowiedz czy jest to uczciwe 

oznacz moderatorów