anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z zwrotem

MAMY ROZWIĄZANIE!
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

witam zakupiłem przedmiot przez allegro otrzymałem przedmiot ale z racji tego że ja uważam że nie pasuje poinformowałem sprzedawcę tel że chce zwrócić towar po rozmowie tel wywnioskowałem że będzie robił wszystko aby nie zwrócić środków wiec sporządziłem sobie dowód na stan przedmiotu w momencie odesłania w postaci filmu na którym widać przedmiot dokładnie pakowany przedmiot i jak został spakowany itd co się okazuje na drugi dzień wiadomość mms towar uszkodzony nie nadaje się do sprzedania dalej wyceniam na 1zl i tyle zwracam a uszkodzenie zgłoś pan sobie do kuriera dpd 

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED tak jak pisał @tommy_mm2 Sprzedający nie powinien zmniejszać ceny przedmiotu do 0 zł czy 1 zł bez odpowiedniej opinii eksperta - rzeczoznawcy. Nawet jeżeli przedmiot jest uszkodzony to posiada jakąś wartość. Sprzedający obniżając kwotę zwrotu powinien przedstawić uzasadnienie z wyliczeniami, z których wynika pomniejszenie wartości towaru, czego ten Sprzedający nie zrobił.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@la_nika 

nie ma czegoś takiego w przepisach jak " Sprzedający nie powinien zmniejszać ceny przedmiotu do 0 zł czy 1 zł bez odpowiedniej opinii eksperta - rzeczoznawcy."

Jak się Kupującemu nie podoba wycena Sprzedającego to zawsze może iść do sądu i tam sobie powołać biegłego

Przypominam, że uszkodzony przedmiot może posiadać wartość ujemną - czyli

koszt jego utylizacji

 

Jak rozumiem @la_nika Twoje śmieci też sprzedajesz

a nie płacisz za wywóz i utylizację bo mają jakąś wartość

 

 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

https://doradztwoprawne.org/2017/09/odszkodowanie-za-zmniejszenie-wartosci-rzeczy-w-sytuacji-odstapi...

@la_nika może chcesz kupic połamane słuchawki przez Kupującego, wyceń je sobie sama - zwracam Kupującemu całą kwotę bo nie będę kłócił

to nie będę tak mocno stratny bo chciałem je oddać do ekoportu a firmy za utylizacje płacą

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

Jeśli sprawa trafi na wokandę to sąd powołuje biegłego, a nie kupujący może sobie powołać ...

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 powołuje biegłego na wniosek np: Kupującego

bo zawsze obie strony mogą wnioskować, że biegły niepotrzebny

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

Śmieszne ty w ogóle wiesz na czym polega proces cywilny ??? biegły nie potrzebny ? Sąd ma ustalić wysokość roszczenia ??? byle co jesz i byle co piszesz ... Ekspert od kodeksu cywilnego jesteś 

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

Ekspert, obie strony wnioskować, że biegły niepotrzebny ? Sąd nie ma kwalifikacji w zakresie ustalania, wartości przedmiotów, operatów szacunkowych i wszelakich opinii potrzebnych do rozstrzygnięcia danej sprawy. Zawsze robi to biegły sądowy powołany przez sąd, który musi być na liście danego sądu, to sąd ustala, wybiera biegłego z danej dziedziny, i w tezie dowodowej  zadaje mu pytania jakie wyliczenia go interesują, i na podstawie opinii sąd wyda wyrok . Logiczne jest to że biegły nie wyda opinii, nie zostanie powołany to sprawa nie zostanie rozstrzygnięta. Na tym polega proces cywilny jest powód i pozwany. Reasumując to sąd na podstawie opinii biegłego ustali wysokość roszczenia i po uprawomocnieniu się wyroku pozwany musi zapłacić powodowi określoną kwotę, jeśli powód wygra sprawę w 100% po pozwany będzie musiał zapłacić koszy sądowe oraz koszty zastępstwa procesowego.

oznacz moderatorów