anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze zwrotem pieniędzy

Siidzej
#7 Wielbiciel#

Witam, jestem kupującym i mam duży problem.
Kupiłem przedmiot na allegro lokalnie za ponad 2500zł i po jakiś 30min od momentu zakupu sprzedający napisał mi że odda mi pieniadze(nawet niepytalem dlaczego) ale nastepnego dnia zauwazyłem że sprzedający ma zablokowane konto. Otworzylem dyskusje i sprzedający napisał mi ,że nie odda mi pieniedzy ponieważ ma je na allegro lokalnie a tam nie ma opcji oddania pieniedzy a, nie bedzie oddawał swoich prywarnych. Przez zablokowane konto nie może ich wypłacić. Więc co mam w takiej sytuacji zrobić? Czekać te 2 tygodnie i zgłosić sie do tego waszego programu ochrony kupujących czy może odblokujecie mu konto i przeleje mi te pieniadze prywatnie?Boje sie ze jak zakoncze dyskusje to on odzyska pieniadze i je wezmie a ja nie bede mogl ich już odzyskac.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@Siidzej Nie kończ Dyskusji, masz tam możliwość poprosić o pomoc pracownia Allegro i zrób to. Sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezależnie od tego, co się dzieje z jego kontem Allegro. W ostateczności, po 14 dniach wypełnij i wyślij wniosek do POK, prawdopodobnie nie będziesz nawet musiał zgłaszać sprawy na policję i szybko wpłatę odzyskasz;

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów

Siidzej
#7 Wielbiciel#

Czekam już 2 dzień roboczy na odzew od allegro (poprosiłem o pomoc od allegro wcześniej w dyskusji )... trochę się niecierpliwie (to moja pierwsza taka sytuacja).

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Siidzej A to dziwne, że pracownik nie włącza się do Dyskusji - powinien to zrobić. Możesz zapytać o powód tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

W formularzu opisz skrótowo całą sytuację.

oznacz moderatorów

Siidzej
#7 Wielbiciel#

panzershrek.pngto jest chore

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Siidzej Zdjęcie nie jest widoczne dla wszystkich, napisz, co ono zawiera.

oznacz moderatorów

Siidzej
#7 Wielbiciel#

"Pieniędzy nie będzie to póki konto nie będzie odblokowane na swoich prywatnych pieniędzy panu nie będę przelewał tylko te które pan wpłacił"

Napisałem do allegro w tej sprawie jak radziłeś i wysłałem ss jak sprzedawca mi to napisał. Miałeś kiedyś podobną sytuacje? Będzie raczej w stylu: allegro mu napisze, on mi odda pieniądze, odblokują mu konto, i przeleje sobie je z allegro finanse na swoje .

Jestem zmieszany 😕

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ja nie mam takich sytuacji, ponieważ nie kupuję na Lokalnie, gdzie jest cała masa różnych przekrętów, a sprzedającemu nie można nawet wystawić komentarza. Jeśli już kupuję, to tylko na normalnym Allegro i głównie od firm wyróżnionych statusem Super Sprzedawcy - też czasem zdarzają się problemy, ale rzadko i raczej niewielkie.

Po wysłaniu wiadomości przez formularz, czekaj na odpowiedź Allegro.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Siidzej "to jest chore"

"to póki" - niestety, muszę się zgodzić😐

Możesz mu "dla beki" napisać (żeby zobaczyć jak zareaguje), że w takim razie jedziesz odebrać swoje pieniądze osobiście, a że jest do niego trochę daleko, to zabierasz ze sobą dwóch e-sebixów, żebyście mogli zmieniać się za kółkiem😏
No bo co Cię kurła interesuje, że zblokowali mu konto za zrobienie, jak widać niejednego, przekrętu?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów