anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze zwrotem towaru z Chin

MAMY ROZWIĄZANIE!
edith191
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiłam rower elektryczny. Po dostarczeniu go do domu i złożeniu okazał się wadliwy, rower nie działa. Kontaktowałam się że sprzedawcą że rower nie działa, a on na to wysłał meila z instrukcją gdzie mam szukać błędu bądź zawieźć go do serwisu. Zgłosiłam zwrot i ponownie sprzedawca wysłał mi instrukcje z tym samym. Ewidentnie nie chce odebrać roweru i nie chce oddać pieniędzy? Co robić?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
mdrogeria
#21 Demiurg#

@edith191 na reklamację towar należy odesłać , a przy zakupie chyba widziałeś dokąd .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@edith191 zwrot w Twoim przypadku będzie kosztowny nie polecam bo koszt odesłania jest po Twojej stronie, ale polecam reklamację tu jak trzeba będzie odesłać a uznają reklamację muszą oddać za odesłanie 🙂

Zacznij do dyskusji i zgłoś tam reklamację z tytułu rękojmi, poczekaj na decyzję sprzedawcy, zawsze możesz poprosić o pomoc allegro w dyskusji 🙂

ps. jak rower kupiłeś, za ile ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
edith191
#7 Wielbiciel#

Na wstępie zaznaczę że ten rower kupiłam dla taty. Taki sobie wybrał a nie umie robić zakupów przez internet. Tłumaczyłam żeby go nie kupował a teraz jest problem. Rower elektryczny JWGHMA R3 koszt 4369 zł. Na początku zgłosiłam zwrot bo myślałam że pozbędę się kłopotów ale jednak nadal jest. Rozpoczęłam dyskusje jak radziliście ale sprzedawca z uporem maniaka wysyła mi meile żeby sprawdzić jeszcze raz rower, że poprosi znajomego żeby zadzwonił do mnie ale ja nie chcę tego roweru. Po tych dwóch dniach przepychanki chciała bym zmienić zwrot na reklamacje. Napisałam w dyskusji i poprosiłam o pomoc allegro. Czy allegro pomaga w takich sytuacjach?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@edith191 będzie problem za problemem bo rower w tej cenie to tylko kłopot 😞 

O zwrocie zapomnij bo nie odzyskasz kasy za odesłanie bo to jest po Twojej stronie 😞 

Pozostaje reklamacja, tu przy pierwszej sprzedawca może naprawić, wymienić nie ma obowiązku przyjmować zwrotu, dopiero przy drugiej reklamacji możesz odstąpić od umowy i żądać zwrotu kasy 🙂 Po uznanej reklamacji sprzedawca musi Ci oddać za odesłanie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
edith191
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informacje

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@edith191 zrób tak:

1. rozpocznij dyskusję i zgłoś reklamacje powołaj się na rękojmie i poproś o odbiór towaru ze względu na gabaryty !!!

2. poczekaj na odpowiedź sprzedawcy, nie ponaglaj jak nie zabiorą i minie 14 dni masz wniosek do POK dostaniesz pewnie zwrot kasy.

3. jak zabiorą a minie 14 dni poproś o pomoc że od złożenia reklamacji mineło 14 dni i złóż wniosek do POK dostaniesz pewnie kasę 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
edith191
#7 Wielbiciel#

Po pierwsze nie jestem pazerna ani żadna patologia. Nie znasz mnie i nie masz prawa obrażać! Trochę kultury człowieku! Konto na allegro m od 10 lat i nigdy nie miałam problemów ze zwrotem towaru.  Rower był zakupiony dla mojego taty bo na droższy go nie stać. Miało być to nowe hobby i sposób na zapomnienie o tym co przeszedł w tym roku. 

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Urzekła mnie twoja historia... Pewnie masz też "horom curkę"|  w zestawie ? 

Fakty są takie ...  że kupiłaś rupieć coś od Chinczyka bo było w/g ciebie  "tanio" ... No to teraz masz "DROGO" 😉

No ale za to obwiniaj korporacje Allegro które ciągle pozwala Chińczykom na wystawianie swoich rupieci w "atrakcyjnych" cenach ... Nabrałaś się na to  i teraz płacz...

A ja tylko dodam że pewnie Allegro ci środki  odda ale inni, uczciwi sprzedawcy za to zapłacą.

oznacz moderatorów
edith191
#7 Wielbiciel#

Dziękuję Ci za cenne rady i za to że jesteś tak empatycznym człowiekiem dla innych. Dziękuję innym za pomoc i nie będę więcej się tu wypowiadała na ten temat. A na koniec eightbitclone2 powodzenia w czerpaniu przyjemności z trolowania innych mimo że ich nie znasz. 

 

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Jakiego trollowania ? Chyba jako jedyny ci uczciwie napisałem  jest ?  Cyli pewnie dostaniesz zwrot z POK. A to nie są niczyje pieniądze. Tylko pieniądze sprzedawców którzy to muszą opłacać w coraz większych prowizjach i opłatach.  Ciekawe zresztą co ci Allegro na to odpowie ...

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@edith191 Nie zwrot, tylko reklamację z tytułu rękojmi, zaczynasz tu, od otwarcia dyskusji:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

masz pomoc Allegro.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@edith191 jak najbardziej masz prawo do reklamacji. Widzę, że już poprosiłaś nas o pomoc w dyskusji, poczekaj proszę na naszą odpowiedź, pomożemy rozwiązać ten problem.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
edith191
#7 Wielbiciel#

Cały czas prowadzę rozmowę ze sprzedawcą. Chcę oddać ten rower bo nie działa, a on z uporem nie chce go przyjąć szukając ciągle nowych wymówek. Mam już dość bardzo proszę o pomoc allegro. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@edith191 musisz się zdecydować czy chcesz oddać / odstąpić od umowy / czy towar zareklamować .

oznacz moderatorów