anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem ze zwrotem towaru

KICEKania
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiłam na aukcji allegro część do zmywarki. Po jej zamontowaniu okazało się że ta część nie jest akurat do tej jednej zmywarki tylko 999 innych. Chciałabym zwrócić część jako zwrot bez podania przyczyny do 14 dni ale sprzedający twierdzi że nie mogę tego zrobić bo zamontowałam tą część do zmywarki. Czy faktycznie tak jest ? Jeśli zwrócę towar a on tego nie uzna to czy czy ma obowiązek zwrócić mi ten towar albo gorzej stwierdzi że zamiast 200zł zwróci mi tylko 20zł to mogę też odpuścić i chcieć zwrotu tego towaru bo według mnie jest sprawny tylko nie pasuje do mojej zmywarki. Z góry dziękuję za pomoc. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

@KICEKania Nie zwracaj w ciągu 14 dni BEZ PODANIA PRZYCZYNY. Odeślij na adres do reklamacji jako reklamację z rękojmi. Masz na to dwa lata i towar może być używany, montowany. Napisz sprzedawcy w mailu, że domagasz się wymiany na towar zgodny z opisem lub zwrotu wszystkich kosztów, także kosztów odesłania. W tej sytuacji sprzedawca ma obowiązek towar wymienić na swój koszt lub oddać Ci wszystkie poniesione koszty. Jeśli tego nie zrobi, daj znać.

Najlepiej to już teraz otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej zgłoś REKLAMACJĘ i poproś tam o pomoc pracownika Allegro, wtedy sprzedawca nie będzie Cię zwodził.

Przy zwrocie bez podania przyczyny sprzedawca może potrącić Ci pewną kwotę za ślady użytkowania, montażu części, o ile takie występują.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Napisz sprzedawcy w mailu, że domagasz się wymiany na towar zgodny z opisem lub zwrotu wszystkich kosztów, także kosztów odesłania.

@xyz96 Z treści oryginalnego postu nie wynika, jakoby sprzedawca wysłał towar niezgodny z opisem. Jak zresztą napisano poniżej na aukcji ten model zmywarki jako kompatybilny nie był opisany, więc źle kierujesz klienta tutaj. Trzymajmy się faktów, domysły to nie jest dobra droga.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Nie wtrącaj się w moje odpowiedzi. Sam doradzaj. Z pierwszego postu nic jednoznacznie nie wynika. Dopiero teraz to wiadomo, gdy autorka wątku dokładnie opisała problem.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A ta część na pewno była przeznaczona do Twojego modelu zmywarki było napisane czarno na białym? Jeżeli tak to masz prawo do reklamacji jak pisze xyz96.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KICEKania  czy w aukcji bylo napisane że pasuje do Twojego modelu zmywarki ? 

Czy daną częśc montowal odpowiedni specjalista?

Jelsi tak. Wówczas możesz reklamowac z tytułu rękojmi jak radzi @xyz96 .

Jesli w aukcji nie był wymieniony Twój model zmywarki lub montażu nie dokonywal odpowiedni fachowiec wówczas moim zdaniem  mozesz mieć trudności z uznaniem reklamacji. Choc oczywiście możesz spróbować. To na pewno nie zaszkodzi. Powodzenia.

 

oznacz moderatorów

KICEKania
#7 Wielbiciel#

 No właśnie problem w tym że mój model nie był wymieniony na tej konkretnej aukcji, w innej był dlatego myślałam że że to tylko przeoczenie bo pompka wyglądała dokładnie tak samo i miała takie same parametry ale sprzedający upiera się że popełniłam błąd zamawiając taką pompkę bo ona nie była do tej zmywarki i według niego nie przyjmie zwrotu bo to już będzie towar używany a nie nowy a za błędny trzeba płacić. Pompka działa i była mierzona przez specjalistę wszystko działa tylko nie współgra z naszą zmywarką, grzeje tylko do 35 stopni a nie 70 jak powinnna, dlatego myślałam żeby ją zwrócić. Oczywiście mam moralny dylemat ale sprzedający okazała się bardzo niemiłą osobą, nawet nie chciał pomóc rozwiązać problemu. Zastanawiam się czy jeśli faktycznie potrąci mi coś za ślady użytkowania i to będzie 99% kwoty pierwotnej to czy mogę się nie zgodzić i zażądać zwrotu tej części ? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

"Na oko to chłop w szpitalu umarł"

Możesz zadać zwrotu części ale będziesz musiał pokryć koszt przesyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KICEKania W takiej sytuacji sprzedawca odrzuci Twoją reklamację, ponieważ nie kupiłaś części pasującej do Twojego sprzętu. Pozostaje Ci zwrot bez podania przyczyny, który sprzedawca ma obowiązek przyjąć i oddać pieniądze, a także koszt wysyłki do Ciebie. Nie może odmówić przyjęcia zwrotu. Może jednak potrącić część wpłaty, o ile towar NOSI ŚLADY UŻYTKOWANIA LUB MONTAŻU I JEGO WARTOŚĆ ULEGŁA ZMNIEJSZENIU. W innym przypadku nie może niczego obniżać. Nie może obniżać tylko dlatego, że wie od Ciebie, że towar był montowany, ale na części tego nie widać. Zrób dokładne zdjęcia części i odeślij w ramach zwrotu. Jeżeli sprzedawca nie odda Ci pełnej kwoty, a towar nie ma śladów montażu, także otwórz Dyskusję i poproś o pomoc Allegro. Jeśli są jakieś ślady, sprzedawca może obniżyć cenę proporcjonalnie do utraty wartości towaru i musi to być poparte odpowiednimi wyliczeniami.

oznacz moderatorów

KICEKania
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję tak właśnie chciałam zrobić ale nabrałam wątpliwości 🙂 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KICEKania  sprzedawca może obnizytc wartośc przedmiotu tylko o tyle ile on faktycznie stracił na wartości. Ponadto to sprzedawca musi Ci przedstawić dlaczego akurat o tyle obniżył zwrot. Moim zdaniem skoro częśc jest nadal sprawna to niepowinien obnizać wartości zwrotu o 90%.

Mozesz poszukac ile kosztowałaby taka pompka np używana. Byc może gdzieś w necie znajdziesz. Mysle że będzie to wiecej niż 20 zł

Co do reklamacji to jełi nie był wymieniony konkretny model to bedzie trudno. Możesz wkleic link do aukcji byc może tam będzo coś o co można będzie znać za podstawe do reklamacji

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KICEKania Nie sugeruj się montażem przez uprawnionego fachowca, nie jest to warunkiem przy reklamacji z rękojmi. Kupujący może montować części do zmywarki samodzielne, ważne, aby jej przy montażu nie uszkodził.

oznacz moderatorów