anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z dostarczeniem paczki.

Norbert_Capelik
#8 Zapaleniec#

Witam,

W tamtym tygodniu, tj. poniedziałek, zamówiłem paczkę, na następny dzień dostałem informację, że paczka jest w doręczeniu (chodzi o Inpost), paczka nie dotarła, jej status zmienił się kolejnego dnia, w środę, na "W doręczeniu", paczka nie została dostarczona. Infolinia tłumaczyła to problemem z paczkomatem, w czwartek gdy status paczki się nie zmienił zadzwoniłem na infolinię i dostałem informację, że paczka się zgubiła i nie znają jej statusu, po rozmowie ze sprzedawcą napisaliśmy reklamację do paczki. Okazało się, że paczka fizycznie była w paczkomacie, ale ja nie dostałem żadnego kodu odbioru, po telefonach Inpost wysłał kuriera, który zeskanował paczkę i zwrócił do oddziału, na kolejny dzień zadzwoniłem w sprawie paczki, żeby zapytać się co się z nią dzieję, dostałem informację, że oddział Inpost wysłał do centrali informację, że paczka zgubiona, choć kurier dzień wcześniej ją zeskanował i paczka trafiła do oddziału, przynajmniej taka była informacja. Panie z infolinii polecili mi zadzwonić w sobotę, żeby dowiedzieć się jaki będzie status paczki, paczka miała status w doręczeniu i miała być dostarczona w najbliższym dniu roboczym, tj. dzisiaj - 26.10.2020. Zadzwoniłem dzisiaj na infolinię, dostałem informację, że status paczki znowu jest nieznany (choć widnieje jako "w doręczeniu") i że tym zajmuje się teraz dział reklamacji, który ma 30 dni od daty złożenia reklamacji na odpowiedz i doręczenie paczki. 30 dni, czyli do 21.11.2020, nie mogę tyle czekać na tę paczkę. Ja i nadawca dostajemy codziennie inne informację co do paczki i jej statusu, raz się gubi, raz znajduję, czy jesteście wstanie mi powiedzieć czy Allegro może mi jakoś z tym pomóc? Do kogo mogę się jeszcze zgłosić? Infolinia inpost i reklamacje brną, że mają na to 30 dni..

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Ale po co Ty się szarpiesz z InPost?? Przewoźnik nie jest dla Ciebie stroną. Do czasu otrzymania paczki odpowiada za nią względem Ciebie sprzedawca i jemu składaj reklamację - to będzie zgodne z obowiązującym prawem. Możesz czekać na paczkę, ale możesz też odstąpić od umowy ze sprzedawcą na podstawie art. 5431 Kc i domagać się niezwłocznego zwrotu wpłaty. Nie masz obowiązku czekać na żadne rozpatrzenia reklamacji przez InPost, którą ewentualnie składa sprzedawca, nie Ty. Ty zawierałeś umowę na sprzedaż rzeczy i jej dostawę ze sprzedawcą, nie z InPost.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawa-ogolne/odpowiedzialnosc-sprzedawcy-za-przesylke/

Wyślij sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy na ze względu na przekroczenie terminu dostawy, na podstawie art. 5431 Kc i domagaj się niezwłocznego zwrotu wpłaty. Jeśli będzie problem, zrób to w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Pomoże Ci tam pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

Norbert_Capelik
#8 Zapaleniec#

Pierwszy raz zdarzyła mi się tak popaprana sytuacja, dlatego nie wiedziałem co mam zrobić. Mogę odstąpić od umowy jeśli paczka nadal do mnie idzie? Paczkę kupiłem za pomocą Raty.Od.Nowa, jak to będzie wyglądało z odstąpieniem od umowy? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz odstąpić jeśli termin dostawy podany w aukcji został przekroczony. Jeżeli to były raty Od.nowa, sprzedawca zwraca wpłatę przez Allegro Finanse, więc pieniądze wrócą i zasilą ponownie Twój limit odnawialny.

oznacz moderatorów

Norbert_Capelik
#8 Zapaleniec#

"Jeśli jednak przedsiębiorca nie miał wpływu na wybór przewoźnika, wygląda to inaczej. Kiedy to konsument decyduje i wybiera przewoźnika innego niż wskazany przez sprzedającego jako jedna z opcji, zwalnia go tym samym z odpowiedzialności za przesyłkę." Ja miałem do wyboru - kuriera, paczkomaty inpost etc., to o taki wybór chodzi? I wtedy zwalnia go z odpowiedzialności, czy to są wybrane metody przez Sprzedawcę, więc mogłem wybrać Inpost i nadal on za paczkę odpowiada?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Norbert_Capelik Sprzedawca ma wpływ na wybór przewoźnika wtedy, gdy wybierzesz jednego z podanych w aukcji. Nie miałby wpływu na wybór wtedy, gdybyś wybrał dostawę na przykład swoim kurierem, którego sprzedawca nie udostępniłby w aukcji.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost  tak do kolekcji😁

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów