anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

produkty pojawiają się w koszyku samowolnie

unbel1ever84
#9 Pomysłodawca#

Witam,

 

Wiem że temat raz był już poruszany na tym forum. Jednak odpowiedź niczym się nie różniła od odpowiedzi którą uzyskałem od wsparcia allegro (którą oceniam na próbę olewania tematu). "Dział bezpieczeństwa sprawdził bla-bla-bla, sprawdź czy ktoś inny ci produkty nie wrzuca z domowników"

 

A mianowicie, w ostatnie parę miesięcy zaczęły mi pojawiać się produkty w koszyku (których nawet nigdy nie wyszukiwałem). Używam allegro na urządzeniach które używam prywatnie i do których nie mają dostępu domownicy (mają swoje urządzenia elektroniczne).

 

Konto mam zabezpieczone dwuetapową weryfikacją, więc żadne inne urządzenie w teorii nie może podłączyć się do mojego konta. Jak już kwestię bezpieczeństwa mamy za sobą chciałbym przejść do charakteru produktów które pojawiają się w koszyku. Po pierwsze, jak już wspominałem w tych produktach nie wykazywałem zainteresowania. Po drugie, nawet jak założyć że domownicy w jakiś sposób dostały do moich urządzeń (prawdopodobieństwo tego jest nikłe), to na pewno nie są to produkty w których one są zainteresowane. W domu mam żonę i dzieci i żadnemu z nich nie przyszło by do głowy wyszukiwać np. olej syntetyczny lub jakieś egzotyczne gniazdka i przejściówki o których przeznaczeniu nawet ja nie mam pojęcia. Po trzecie, nawet jak gdyby coś takiego się stało, to czy nie zostało by to zapisane do historii wyszukiwań lub ostatnio przeglądanych produktów? Bo tam tych produktów nie było.

Co by się przydało w takim przypadku to historia koszyka, ale ja tego w interfejsie nie doszukałem się, a wsparcie mnie z tym pytaniem całkowicie olało.

 

Szczerze mówiąc nie rozumiem jak można z czystym sumieniem proponować ludziom automatyczne zakupy, kiedy takie kwestie zostają nie rozstrzygnięte. 

Podejrzewam że w systemie istnieje możliwość wejścia na konto poprzez pracowników allegro, zresztą podobna funkcjonalność istnieje w wielu systemach i ma służyć pomocą w przypadkach kiedy rozwiązanie problemu użytkownika tego wymaga i być może jest nadużywana przez nieuczciwych pracowników. Czy to nie jest prawdopodobne biorąc pod uwagę że najbardziej oczywiste rozwiązania nie pasują?

Czy u kogokolwiek jeszcze wystąpiła podobna sytuacja i w jaki sposób z nią poradziliście?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Nigdy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@unbel1ever84 a każdy z domowników ma swoje konta na allegro? Masz dodane jakieś inne urządzenia tutaj 

oznacz moderatorów

unbel1ever84
#9 Pomysłodawca#

Nie, tylko te których używam tylko ja.

 

Inni domownicy to dzieci, które własnych kont nie posiadają. I żona która ma własne konto i swoje urządzenie z którego tam wchodzi.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@unbel1ever84  "....już kwestię bezpieczeństwa mamy za sobą..."

Akurat tego nie bądź taki pewien,  bezpieczeństwo użytkowników to najmniej pewny temat na Allegro. W opisanym przypadku obstawiam ingerencję osób postronnych, może tymczasem to dowcipy, żarty ale możliwe że przyjdzie pora na konkrety. Zmień przynajmniej hasła chociaż na Allegro to nie wiem czy to coś pomoże.

oznacz moderatorów

unbel1ever84
#9 Pomysłodawca#

Właśnie zmieniłem hasło i będę dalej obserwować temat. Za pierwszym razem w ogóle to olałem i usunąłem przedmioty z koszyka. Dosyć często kupuję na allegro, kilka razy w tygodniu, nie lubię supermarketów i drobne rzeczy do domostwa dokupuję regularnie, więc jakby ktoś zakupił coś z mojego konta i ukrył ten zakup pewnie bym się nie załapał jeżeli w miesiącu zrobiłem parę zakupów za dużo. Na szczęście nie mam podpiętych płatności automatycznych i teraz nawet nie chciałbym je wypróbowywać.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie słyszałam żeby ktoś pisał że mu coś się w koszyku pojawia. Ale za to w ostatnim czasie było kilka postów wkurzonych klientów którym takie zakupy z koszyka poginęły (nie sprzedały się tylko znikły). Może jedno z drugim coś wspólnego ma...

oznacz moderatorów

unbel1ever84
#9 Pomysłodawca#

To akurat jest całkiem możliwe i znów historia koszyka pomogła by namierzyć źródło tych problemów i w podobnych przypadkach. Każdy oczywiście tego nie potrzebuje, ale dla poczucia bezpieczeństwa użytkowników Allegro mogłoby się postarać. Przynajmniej jako dodatkowa opcja która użytkownik mógłby włączyć żeby sprawdzać co nie gra przy dziwnym zachowaniu koszyka. Jakby mi nadal wpadały dziwne rzeczy do koszyka i allegro nadal twierdziłoby że to mój błąd zacząłbym rozglądać się za alternatywami.

oznacz moderatorów