anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Promocje z monetami - moje spostrzeżenia.

elektronic-27
#9 Pomysłodawca#

Zauważyłem jakąś dziwną tendencję Allegro w Promocjach z monetami. Trochę się już wygłupiają z wysokością kwoty za zakupy w stosunku do ilości monet które można zgarnąć. Otóż dopiero co się skończyła jedna promocja (kategorii już nie pamiętam, a nie sprawdzę bo nie ma historii promocji) 20 monet za 300 zł a już jest kolejna, 30 monet za 500!!! zł w kat. RTV i AGD, Fotografia i jeszcze trzeba kupić min. 2 przedmioty od 1 sprzedającego! Jeszcze trochę to będą chcieli żeby za 40 monet nakupić za 1000 zł i to jeszcze tylko jeden przedmiot od jednego sprzedającego. Nie przesadzajcie już tak w tym Allegro, nie przesadzajcie.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

A mnie wkurza to "zgarnianie". Kup i "zgarnij" monety. Nowa promocja - "zgarnij" xx monet. Gdy się wchodziło dawniej w Aktualności dla kupujących, pojawiały się same komunikaty dotyczące jakiegoś "zgarniania" monet - teraz trochę tego mniej.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@elektronic-27  przecież to ściema, pic na wodę i tyle. Podają statystyki, że sprzedaż niesamowicie wzrasta z tymi monetami, tylko po to, żeby naiwni sprzedawcy je z własnej kieszeni dokupowali. Miałem nie raz monety przy aukcjach i nie zauważyłem, żeby się ktoś bił o te produkty, teraz nie mam monet i sprzedaż jest taka sama, albo i większa. Propaganda swoje zrobi i pompują balonik 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mikeza Sporo kupuję i jeszcze ani raz (!) nie zwróciłam uwagi na monety. Nie wiem, czy mam, czy nie mam. Aż zajrzę 🙂 Mój zięć to ich nazbierał kiedyś za ponad 200złotych i też nie wiedział, że je ma. Dzwonił, żeby zapytać co toto jest 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@WREDZIA-W1  na początku jak je wprowadzono był taki moment, że robiąc zakupy zwracałem na to uwagę, inna sprawa, że takich ofert było sporo. Uzbierałem nawet z kilkadziesiąt złotych. Teraz monet praktycznie nie ma, więc zainteresowanie nimi spadło do zera. Ja kupując coś na aukcjach praktycznie nie spotykam sie z ofertami z monetami, więc dawno je sobie odpuściłem zarówno przy zakupach, jak i sprzedaży 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mikeza Mam 7 sztuk. Bogactwo 😀 Myślą,że zaraz  będę szukać trzech brakujących. Taaaa, zadzieram kiecę i lecę 😄

Ula

Ula
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@mikeza też mi się wydaje że monety mało co dają. Kombinacje zmieniające pozycje w wyszukiwarce jak wyróżnienie czy ads działają to moge potwierdzić (towar musi też być popularny). Super sprzedawca też działa bo często wolą kupić u kogoś sprawdzonego nawet drożej.

Za to monety to nie wiem czemu mają służyć. Można sobie zbierać monety, ale tylko przy okazji jak coś jest najtańsze. Jak biorę filtr według ceny to przecież nie kupię oferty o 2zł droższej od najtańszej tylko dlatego że ma 1 monetę. Wtedy jestem stratny. Po co ktoś ma kupować coś droższego tylko dlatego że jest tam moneta, skoro mógł kupić tańszą bez monet? Monety nie zmieniają pozycji w wyszukiwarce więc dla sprzedawcy monety nie mają sensu.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@dawal50  SS swojego czasu był bardzo promowany, znajomy miał sklep z dywanami i jak stracili tytuł sprzedaż spadła o 50%, dosłownie z dnia na dzień. Ja również miałem zniżki po zabraniu tytułu, chociaż może nie aż tak duże. Mimo wszystko tak od ok. pół roku nie widzę już takiej różnicy i w sumie dałem sobie spokój z walką o SS, bo jest to już teraz prawie nierealne w mojej branży. Zamiast tracić czas na zadowalanie dziwacznych potrzeb kupujących, którzy i tak zawsze są niezadowoleni z jakiegoś elementu transakcji poświęciłem czas na rozszerzenie oferty, poprawianie zdjęć, opisów itd. Efekt - sprzedaż sporo lepsza niż jak miałem tytuł 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

way2
#9 Pomysłodawca#

kolejna dziwna i średnio udana akcja allegro, z którą jest więcej problemów niż korzyści, tak samo ten smart.

oznacz moderatorów