anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc (którego sprzedawcę wybrać)

Saamolub
#7 Wielbiciel#

Witam mam zamiar kupić Xiaomi Mi 9T Pro wersję 6/128 GB lub 8/256 GB

Oto dwie interesujące mnie oferty, pierwsza od polskiego sprzedawcy
https://allegro.pl/oferta/black-xiaomi-mi-9t-pro-6-128gb-etui-10455349500

Druga od sprzedawcy chińskiego
https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9t-pro-8-256gb-czarny-8769761220

Jak widzicie cena jest dosłownie taka sama i wynosi 1699 zł, jednak sprzedawca chiński oferuje telefon w wersji 8/256 GB jest ona droższa o około 200 zł niż wersja 6/128, tak więc w tej samej cenie mógłbym mieć produkt lepszy z lepszą pamięcią RAM oraz dwa razy większą przestrzenią na dysku co nie jest oczywiście aż tak konieczne ponieważ sam wiem na przykładzie swojego obecnego telefonu że dostępna przestrzeń na dysku nawet w gorszej wersji powinna mi wystarczyć. Dodajmy że jest to telefon który nie ma złącza pod nano SIM więc jego pamięci nie da się już rozbudować, natomiast jest jeszcze wersja 4/64 GB i choć 4GB RAM to nadal nie jest koniec świata, a mój stary 3.5 letni HTC który kosztował zaledwie 600 zł ma aż 3 GB RAM to jednak 64 GB w nowoczesnym telefonie przy sporych rozmiarach gier, aplikacji czy też zdjęć jakie można nim robić może na pewnym etapie po prostu nie wystarczyć. Natomiast wersja 128 GB wydaje mi się raczej bezpieczna i nie widzę konieczności upierania się przy wersji z 256 GB

Czy w cenie telefonu sprowadzanego z Chin są już wszelkie opłaty celne oraz administracyjne czy jednak przy odbiorze może mnie czekać dodatkowa opłata, jeśli tak to w dużym przybliżeniu ile? Czy taki zakup jest bezpieczny i przesyłka na pewno do mnie dotrze? Dodam że brak tam opcji opłaty przy pobraniu a na towar trzeba będzie prawdopodobnie czekać od 10 do 15 dni, pod koniec września lub na początku października planuje wyjazd do pracy za granicą więc każdy poślizg czasowy lub brak towaru i ewentualne reklamacje mogą przysporzyć mi sporo problemów. Trzeba jeszcze dodać że od chińskiego sprzedawcy nikt tego telefonu nie kupił, a inne modele zazwyczaj kupowały pojedyncze osoby, z drugiej strony mam sprawdzonego polskiego sprzedawcę który oferuje telefon po niższej niż w salonach czy oficjalnym sklepie cenie, dostawę z dnia na dzień za pobraniem oraz wiele pozytywnych ocen.

Prosiłbym o rady : ) ja skłaniam się jak na razie ku polskiemu sprzedawcy...

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma tak początkujący kupujący widzi serwis allegro

Czy w cenie telefonu sprowadzanego z Chin są już wszelkie opłaty celne oraz administracyjne czy jednak przy odbiorze może mnie czekać dodatkowa opłata, jeśli tak to w dużym przybliżeniu ile?

mimo, że ustawa konsumencka mówi o tym, że:

konsument ma obowiązek poznać przed zakupem całą cenę produktu

i co zrobi z tym serwis?

oznacz moderatorów