anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

proszę o pomoc w sporze ze sprzedawcą

Grabka-19
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

proszę  o pomoc w sporze ze sprzedawcą, który nie chce wypłacić zwrotu produkty , ktory zwróciłam. Zwróciłam się o pomoc do Rezcznika Praw konsumenta i uzyskałam informację, że sprzedawca ma obwiązek zwrócić 100% mojej wpłaty.

 

Sprzedawca zaproponował zwrot 50% wpłaconej kwoty, poniewaz:

- uszkodzony byl karton ( zgodnie z prawem kupujacy moze odeslac towar w opakowaniu zastepczym, nieoryginalnym) - karton odesłałąm dokladnie w takim stanie , w jakim do mnie przyszedl. Oczywiscie nie robilam zdjec na przyjeciu , bo mimo dziury w kartonie produkt i zabezpieczenie wewnatzr kartonu bylo nienaruszone.

- produkt był używany - produkt nie był używany TYLKO został podłączony w celu sprawdzenia czy działa. NIesttey po dobie od podłączenia okazało się, że pompa nie podgrzewa wody. Podgrzała wodę o 1 stopień , przy temperaturze zewnetrznej 27 stopni. POdejrzewam, że ten jeden stopień nagrzala temperatura powietrza, a nie pompa. Wydmuchiwana woda do basenu nie była ciepła, czyli pompa nie podgrzewala jej.

 

Sprzedawaca od samego przyjęcia zakładał, że odda mi TYLKO 50% wartości produktu. Produkty , ktory twierdzi, że jest w 100 % sprawny. Gdzie tu logika ? Rzecznik Praw Konsumenta poinformował mnie, że sprzedawca może jedynie pomniejszych pełną wartośc produktu o koszty ewentualnej naprawy uszkodzonego przeze mnie urządzenia. Sprzedawca twierdzi, że pompa jest w 100% sprawna. Zarzucił mi najpier, ze pompa świerdzi chlorem . Nie uzywam tabletek z chlorem. Po mojej odwiedzi napisal, że swierdzi stęchlizna. Mam wrazenie , ze sprzedawca robi wszystko, żeby nie oddać należnej kwoty.

Argumentem sprzedawcy jest " ja nie sprzedam uzywanego sprzetu za wiecej niz 50%" . Nie uzywanego - tylko sprawdzonego, a poza tym niedziałającego. Sprzęt ode mnie wyszedł zapakowany w takim stanie jak go otrzymałam, z kompletem materiałów, kartonikow, woreczkow. Zgodnie z tym, co powiedział Rzecznik Praw Konsumenta , sprzedawca moze potracic wartosc naprawy zwroconego sprzetu. W tym przypadku nic nie musi naprawiać, bo twierdzi, że sprzet jest w 100% sprawny.

 

W miedzyczasie mimo mojej niezgody sprzedawca przelał mi 50% wartosci sprzetu i uwaza, że sprawa jest zamknieta. Wystawił pompe na sprzedaz na **piiip** i napisal, że jeszcze 500 zł mi zwroci jak produkt sie sprzeda. Na chwile obecną mam poniesc 1500 zł straty , bo...sprzedawca tak chce.

Proszę o pomoc w rozwiazaniu sprawy.

pozdrawiam serdecznie

Joanna Kustosz

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Grabka-19 Rura+robocizna do wymiany plus być może czyszczenie i odkażanie całego urządzenia (bo to pompa basenowa), plus wymiana filtrów, jeśli takowe są. Wcale nie musi być tanio, by przywrócić ją do pierwotnego stanu, wręcz może być nieopłacalne.

Natomiast dlaczego nie skorzystasz z dyskusji a później wniosku do Allegro Protect, tak jak opisywałem wcześniej?

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Grabka-19
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za porade, otwrzylam dyskusje i zwrocilam sie do Allegro Protect

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@-Sainkho- "....ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne. "

Wydaje mi się że to kupująca jednak odnosi skutki prawne. Basen został napełniony, lato zbliża się ku końcowi, po co przechowywać pompę całą  zimę lepiej odesłać.

@Grabka-19  Proszę, wytłumacz nam co to za świetny wynalazek ta pompa podgrzewająca.  Ja nawet nie wyobrazam sobie jaki to koszt energii  byłby do opłacenia gdyby woda w basenie naprawdę została podgrzana do kilkunastu C.  Jakaż to moc takiego urządzenia?

Poproszę o więcej informacji technicznych albo adres, numer oferty Allegro.

 

oznacz moderatorów

Grabka-19
#8 Zapaleniec#

1. Pewnie sa i tacy kupujący. Ja po odzyskaniu pieniedzy zakupię , mimo jesieni, byc moze na wiosne kolejna , ale mocniejsza pompe. Ta miala 4.4 mocy i mimo zapewnien porducenta , ze podgrzewa basen do 40 stopni przy pojemnosci do 30 tys listrow, tego nie robi praktycznie wogóle. Mam basen pojemnosci ok 15 tys i czytajac opis producenta oraz opis Sprzedającego nie zakłądałam, że nie bedzie dzialała, stad jak podlaczylam. Po całym dniu grzania temp podniosla sie o 1 st , grzalam w nocy , bo pomyslalam, moze choc utrzyma temp - niestety nic z tego. Teraz juz wiem, że powinnam pompę reklamować, a nie odstapic od zakupu. 

Jesli chodzi o koszt energii - oceniłabym po sezonie grzania. 

Pompa jest małych rozmiarów i jesli chodzi o przechowanie , nie zajmowalaby duzo miejsca. Na basen rozporowy tez potzreba duzo mniejsca do przechowywania w zimę. Musi być rozłozony, wyczyszczony, wysuszony zeby nie zgnij i nie sparcial przez zimę.

oznacz moderatorów

Grabka-19
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

dziękuję wszystkim, którzy chcieli pomoc, a nie hejtować za pomoc. Wiele się dowiedziałam i na przyszłość będę już mądrzejsza 🙂

 

Przesyłam informację od Allegro Protect. Jestem bardzo mile zaskoczona i cieszę się, że otrzymam zwrot pełnej kwoty ( nawet nie zostało potrącone proponowane przeze mnie 20% wartosci na pokrycie strat Sprzedającego). Zgodnie z informacją od Allegro Sprzedający nie będzie obciążony tym kosztem.

Wiadomość od doradcy

„Pozytywnie rozpatrzyliśmy wniosek z Allegro Protect. Kupujący otrzymuje zwrot pieniędzy: 1449,98 PLN.

Wiadomość dla sprzedającego
Zwrot pokrywa Allegro Protect. Zapewniamy, że nie oczekujemy spłaty tej kwoty.

Wiadomość dla kupującego
Pieniądze w ciągu 3-7 dni roboczych trafią na konto lub kartę, z których opłacono zakup. W mejlu znajdziesz informacje o zwrocie.”

pozdrawiam serdecznie

Joanna

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Piękne rozwiązanie, zwłaszcza  miłe dla sprzedającego.  Może ponownie sprzedać zwróconą pompę jak nową  i ponownie naciągnąć na taką  transakcję  nowego klienta.

Wszyscy są zadowoleni, to dobrze.

A dziś w radiu reklama:  tylko na Allegro kupisz energooszczędny grzejnik!   Niestety do grzania potrzebna jest energia, energooszczędny grzejnik to taki który nie grzeje.

I tak to sie kręci.....

oznacz moderatorów