anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedmiot kupiony przez raty 0 zwrot towaru i problem.

zibi_132
#7 Wielbiciel#

Witam

Zakupilem przedmiot przez raty 0 allegro. Towar otrzymałem jednak był nie zgodny z opisem. Zlecilem zwrot towaru A sprzedajacy nie odesłal pieniedzy. Minęło już ponad 14 dni a ani mnie ani allegro ani banku sprzedajacy nie zwrócił środków. Policjant nie chcial przyjac zgloszenia o popełnieniu przestepstwa bo twierdzi że pieniadze nie należą się mi tylko banku więc nie mogę skorzystać z POK . Bank pieniędzy nie ma ja mam kredyt ratalny. Ze sprzedajacym nie ma konraktu ani telefonicznego ani w dyskusji allegro.

Co Panstwo radzą zrobić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Co napisałeś we wniosku do POK? Że sam zgłosisz sprawę na policję? Trzeba było poprosić Allegro o zgłoszenie na policję za Ciebie, jest tam taka możliwość. Allegro jeszcze nie rozpatrzyło wniosku? Napisz do Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b... i opisz problem z policją. Poproś o korektę wniosku do POK tak, aby to Allegro zgłosiło sprawę. Jeśli się nie uda, idź na policję jeszcze raz i poproś o rozmowę z przełożonym policjanta, który odmówił Ci przyjęcia zgłoszenia. Niech Ci tę odmowę wydadzą na piśmie i uzasadnią. Możesz też zgłoszenie wysłać pocztą na komisariat, wtedy policja będzie miała obowiązek Ci odpowiedzieć pisemnie i uzasadnić odmowę lub przyjąć zgłoszenie, a to wystarczy do POK. Policja nie może odmawiać przyjęcia zgłoszenia, bo to Ty jesteś poszkodowany, nie bank. Ty masz zobowiązanie wobec banku, a sprzedawca ma zobowiązanie wobec Ciebie. Moim zdaniem policjant Cię zbył i wprowadził w błąd.

oznacz moderatorów

zibi_132
#7 Wielbiciel#

Jeszcze nie skladalem wniosku do POK narazie czekam w dyskusji czy interwencja allegro któraś już z rzędu coś da jak nie to spróbuje z POK

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No to sprawa się wyjaśniła. We wniosku do POK poproś o zgłoszenie na policję za Ciebie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czegoś tu nie rozumiem

zleciłeś zwrot towaru czy go zwróciłeś?

bo jak zleciłes to nie zwróciłeś

policjant mógł mieć rację - zwrot może należeć się bankowi

pisz do banku w tej sprawie i pytaj jak oni to widzą

pisz do allegro w tej sprawie i pytaj jak oni to widzą

napisz do sprzedawcy i pytaj dlaczego nie zwrócił środków - zrób to przez dyskusję

umowa ratalna może być tak skonstruowana , że do momentu spłaty nie jesteś właścicielem towaru

ponieważ nic nie zapłaciłeś bo brałeś raty - wpłata mogła wrócić do banku jak np: sprzedawca odesłał środki przez payu

oznacz moderatorów

zibi_132
#7 Wielbiciel#

Zwrocilem przedmiot.  W banku nie byłem bo na rozwiązanie umowy z bankiem było 14 dni więc już jest dawno pozamiatane.  Allegro kazało też nie iść do banku tylko czekać czy sprzedawca odpowie na dyskusje po kliknieciu na przycisk poproś o pomoc allegro.  A co do banku tak jak pisał kolega wyżej ja mam zobowiązanie z bankiem sprzedawca co do mnie. Umowa ratalna jest na moje nazwisko nie na sprzedawcy czy allegro. I żadna wpłata nie trafila do nikogo jak narazie jedynie na konto sprzedawcy więc ma i przedmiot zakupu i pieniadze.

oznacz moderatorów