anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przedmiot niezgodny z opisem z metki

amor_2004
#10 Popularyzator#

witam!  Pani zakupiła szal z kaszmiru z jedwabiem, gdzie jest taka metka, po czym twierdzi, że metka nie ma znaczenia, bo to jest wg niej sztuczny materiał, nieorginalny i żąda zwrotu również kosztów  wysyłki, bo to ja mam udowodnić, że materiał jest zgodny z opisem z metki.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

az1rael
#21 Demiurg#

Powiedz ze sklada reklamacje z tytulu niezgodnosci z opisem aukcji niech odesle poczym przyjmij paczke rozpatrz reklamacje negatywnie i poinformuj ja ze moze sobie oplacic paczke zwrotna lub odebrac w siedzibie firmy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jakbym chcial byc chamski to bym ja podpuscil delikatnie by uzyla darmowego zwrotu w powod zwrotu wpisala cos w rodzaju ze nie wykonano z tego materialu co trzeba. Reklamacje rozpatrzec na podstawie metki lub nawet jakbym chcial byc bardzo wredny napisalbym do producenta o pisemne potwierdzenie rodzaju materialu na podkladke pod allegro w dyskusji. Ergo zanim rozpatrzysz reklamacje minie jej czas na zwrot bo wszak napisze powod zwrotu ze jakas niezgodnosc a to reklamacja plus napisala do ciebie wpierw ze material jej nie pasuje wiec po dacie maila kdzie udowodnic ze sklada najpierw reklamacje a potem moze zrobic zwrot. Skonczy sie pewnie wnioskiem do pok i oddadza jej kase tobie nic nie potraca z allegro babka da negatywa moze sie i rozpedzi i mozna ja bedzie scignac sadem lub odpisac pod negagywem prawde ze klientka kwestionuje oryginalnosc materialu na podstawie dotyku mimo metki i oswiadczenia producenta ergo kto myslacy przeczyta negatywa to jeszcze zapunktujesz ze masz oryginalne produkty ba nawet mozes sie legitymowac oswiadczeniem firmy potwierdzajacym oryginalnosc 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael

1) juz widze jak producent szybciutko wystawia stosowny dowód 😉

2) Sprzedająca nie ma SMART'a

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A dla czego nie ma wystawic skoro zakupujesz na fakture od producenta? Ja mialem tak z trampkami converse to wystarczylo pokazac firme sprzedawce z faktury ktora byla oficjalnym dystrybutorem w polsce sprawa zalatwiona raz dwa 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael jesteś pewny Kolego? Sprzedająca ma ponad 600 aukcji z używaną odzieżą 😉

Nie napisała czy towar był nowy. Chyba nie ma co być jasnowidzem jak LEF666 😉

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

oczywiście, że nie nowy, ale zgony z opisem i metka, mam takich juz kilka sprzedanych i pierwszy raz spotykam sie z takim zarzutem, ze ja mam co udowadniac, experta mam op[łacic cz co ?

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A co to z chin kupione bo jak tak to w sumie moze miec sladowe ilosci i kaszmiru i jedwabiu, reklamacja z tytulu niezgodnosci z opisem niech sklada jesli w 100% zgadza sie to co na metce z opisem odrzucasz i w dyskusji jaka zalozy w punktach dokumentujesz stan faktyczny z opisem. Allegro nie moze podwazyc decyzji reklamacyjnej niemniej trza bedzie w dyskusji odpisywac jak krowie na rowie. Co do eksperta to kiedys czytalem ze jedwab ma specjalne wlasciwosci trzeba wygooglac sobie bo udowodnienie nie musi byc wcale takie trudne 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A tego co ona ma w ofercie to ja nie wiem założylem że nówka sztuka tzn że i faktura od firmy prodecenta być powinna bo kaszmir i jedwab to nie są materiały pierwsze lepsze a powyżej normalnych materiałów można rzec drogie i elitarne 

oznacz moderatorów