anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedmiot wystawiony za 1 000,00 zł, jest warty mniej niż 100 zł ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
speed_cars
#8 Zapaleniec#

Witam, mam pytanie.  Sprzedawca wystawił ten przedmiot za 1 000,00 

https://allegro.pl/oferta/geomag-magicube-zestaw-startowy-klocki-magnetyczne-10509469505

Patrzałem inne aukcje tego przedmiotu, najtańsza cena jaką znalazłem, jest to 34,00 zł: https://allegro.pl/oferta/geomag-magicube-zestaw-startowy-7560260460

Sprzedawca który wystawił ten przedmiot za 1 000,00 zł, to ten sam przedmiot ma wystawione na innych aukcjach z inną ceną np.

https://allegro.pl/oferta/geomag-magicube-zestaw-startowy-klocki-magnetyczne-10207839791   za 100 zł

https://allegro.pl/oferta/geomag-magicube-zestaw-startowy-klocki-magnetyczne-10218711660   za 600 zł

Czy taka cena jak 1 000.00 zł za przedmiot który jest warty poniżej 100 zł jest dopuszczalne na Allegro ? 

oraz czy taka rozpiętość cenowa jest dopuszczalna ? 

Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
mwmonety
#21 Demiurg#

Może mu się omyłkowo o jedno "0" za dużo napisało ,zapytaj go przez formularz na pewno ci odpowie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

speed_cars produkt ma taką wartość ile w danej chwili jest w stanie zapłacić klient ..... może nie chce sprzedać , a ma z tym związany inny chytry plan . W ceeny allegro bezpośrednio nie ingeruje .

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@speed_cars Pomóż człowiekowi i napisz do niego.

Ludzie potrafią się mylić 😀.

 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

To nie jest pomyłka, sama nie wiem co to jest 😂  Szukałam ostatnio łóżeczka turystycznego i wypatrzyłam to dziwo. Ten sprzedawca tworzy jakieś dziwne zestawy i rabatuje tak, że kupując w zestawie te klocki kosztują 1 grosz. Najlepiej to zobaczyć :

https://allegro.pl/oferta/lozeczko-lionelo-thomi-kojec-przewijak-karuzela-10475732926

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Kaliope_Brzeg Tak s ciekawości zerknąłem do aukcji z linku, który podajesz i myślę że jednak pomyłka z tą ceną klocków za 1000 😁. Jak się tworzy takie opisy, to głowa tam musi być niestabilna 🤣🤣

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER  

😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@speed_cars "Czy taka cena jak 1 000.00 zł za przedmiot który jest warty poniżej 100 zł jest dopuszczalne na Allegro ? oraz czy taka rozpiętość cenowa jest dopuszczalna ?" - a czy papierki po lodach ekipy można sprzedawać za setki tysięcy zł?
Jak będzie miał takie widzimisię, to może sobie te klocki i za 100 tys. wystawić, nic nikomu do tego, byle rozliczył się z allegro i skarbówką.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Pewnie mu się towar skończył i chce "zachować" aukcję, aby nie straciła na popularności (trafności).

Albo chce być na pierwszych stronach, gdy ktoś wybierze sortowanie po cenie od najdroższej 😉

Niezgodne z zasadami to nie jest.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@speed_cars 

Kiedyś szukałem filmów na dvd. Pojawiały się w kilku ofertach, w różnych cenach - nic dziwnego. Tylko sęk w tym, że to były oferty tego samego sprzedającego (dane w zakładkach), ale z różnych kont. Sądzę, że tworzył pozorną konkurencję tzn. jeśli ktoś się nie zorientuje, to tak czy owak trafi do jego oferty na zasadzie "z kilku wybrałem taniej". Każdy kto weźmie droższe, to jeszcze lepiej, a to też nie będzie wyjątek. Moje przypuszczenia potwierdził kolega, który mi kiedyś opowiadał, że te najtańsze oferty często odrzuca z obawy, że są podejrzanie tanie 😉

A, jeszcze jeden trik mi się przypomniał - owczy pęd ;D Ludzie lgną do najpopularniejszych ofert (tam gdzie było dużo kupujących). Wyłącza się myślenie na zasadzie "większość się nie myli". Kiedyś leciał taki cykl programów o ludzkich zachowaniach - jest tego sporo, a kto je zna, może dużo lepiej na tym wyjść.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Byli tu tacy swego czasu co w dziale numizmatyka wystawiali monety warte poniżej 1 zł nawet za 1 500 000 zł ale chyba nikt (mam nadzieję)  aż tak bardzo na umyśle nie podpadł by to kupować a hitem tego lata były papierki po śmiesznych lodach co w "sztucznych "licytacjach osiągały ceny od kilku do kilkaset tysięcy złotych ,takie praktyki powinny być zaniechane bo w końcu ktoś nieświadomy może mieć niezłe kłopoty.

oznacz moderatorów
Client:101806177
#9 Pomysłodawca#

@mwmonety  Dla czego sądzisz że ktoś z tego powodu może mieć kłopoty? @mdrogeria  trafnie to ogarnął. produkt ma taką wartość ile w danej chwili jest w stanie zapłacić klient .....

oznacz moderatorów
Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

"Dla czego sądzisz że ktoś z tego powodu może mieć kłopoty?"

 

Policz sobie ile wyniesie prowizja od kwoty 1 500 000, i już masz odpowiedź 🙂

Bo jak wiadomo, allegro zwraca prowizje wg swoich zasad, wystarczy że kupujący zrezygnuje z zakupu i "się postara" aby prowizja nie została zwrócona 🙂

oznacz moderatorów
Client:101806177
#9 Pomysłodawca#

@Ami_6502Kompletnie nie trafiony argument.

oznacz moderatorów
Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

Wręcz przeciwnie, chyba nie znasz zasad przyznawania zwrotów prowizji, proszę bardzo, sam zobacz ile jest możliwości aby sprzedającego pozbawić prowizji:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/kiedy-nie-otrzymam-rabatu-transakcyjnego...

 

oznacz moderatorów
Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

"produkt ma taką wartość ile w danej chwili jest w stanie zapłacić klient ....."

 

Otóż to, produkt nie jest wart tyle ile się wydaje sprzedającemu, tylko tyle ile wynosi jego rzeczywista wartość w danym okresie czasu, w określonym stanie technicznym itd. itp.

Są "głupcy" (dosłownie) co wystawiają sprzęt za np. 4k, bo widzieli że ktoś za tyle sprzedał. Tyle że sprzęt od "głupca" jest w stanie jak wyciągnięty ze śmietnika (wart może 1.5k), a za 4k poszedł NOS (New Old Stock). No i ten "głupiec" wystawia non stop schodząc z ceny powolutku i jednocześnie się odgraża że "TANIEJ JUŻ NIE BĘDZIE!!!", a byli i tacy co pisali w aukcjach "jak teraz nikt nie kupi to wywalę przez okno i rozwalę młotkiem!!!".

 

Więc powiedzmy sobie szczerze - jak ktoś daje cenę z kosmosu to albo jest niedoinformowanym głupkiem, albo co gorsza szuka frajera który najzwyczajniej się nie zna i kupi. (przykładem niech będą laptopy z prockiem Pentium M i w cenach powyżej 400zł, przecież na tym youtube nawet w 480p nie pójdzie płynnie)

oznacz moderatorów