anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przegląd zwrotów

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:74686919
#8 Zapaleniec#

Czy można gdzieś zobaczyć wszystkie płynące zwroty i czy sprzedawca już zwrócił pieniądze? Chodzi mi o tabelę z kwotą zwrotu i czy była zwrócona - w Moje zakupy widzę zakładkę Zwroty, ale nie ma tak w jednym miejscu przeglądu stanu czy były zwrócone pieniądze czy nie.

Zrobiłem sobie tabelę w Excelu, ale musiałem ręcznie wyciągnąć kwoty z rachunku i porównać z kwotami zwrotów i dalej dużo nawet starych zwrotów brakuje. Chciałbym mięć pewność, że napewno nie było wysłanych zwrotów zanim będę pisał do sprzedawców.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
Client:74686919
#8 Zapaleniec#

Może i się zaczyna burdel, ale taki który mi nie przeszkadza. Bo opisałesz przypadek, kiedy  sprzedający zwrócił pieniądze, tylko system o tym nie wie, więc błędnie pokazuje informację o nie zwróconych środkach. W tym momencie wchodzę na konto i sprawdzam, zanim do niego będę pisał. Więc opisałesz false negative, który mi nie przeszkadza i przede wszystkim nie jest argumentem do tego, żeby taka tabelka nie była stworzona automatycznie i nie trzeba było jej prowadzić samemu. I jak dalej pisze mikeza, taki zwrot byłby dla sprzedającego nie korzystny, więc występowanie takiego przypadku będzie raczej rzadkie

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:74686919: no wybacz...ale nie chce mi sie wchodzić co chwile na konto zeby jak nienormalny sprawdzac historie transakcji.

oznacz moderatorów
Client:74686919
#8 Zapaleniec#

Ale to w takim razie jak to sprawdzasz jak normalny? Automatycznej tabelki nie chcesz, więc sobie prowadzisz swoją, ale tam wpisujesz co? Dalej musisz wejść na konto żeby sprawdzić czy pieniądze zostały zwrócone

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:74686919: Kolego, dlatego z uporem maniaka z tym walczę. ALE zdanie Allegro jest takie, że jak firma nie moze oddac szmalcu na kartę to MOŻE zrobić zwykły przelew i bedzie ok 😮

Dlatego sprawdzam raz na dwa tygodnie. A jak mi coś umknie i zaloze spór to trudno. Mozna bylo wyslac info na @, ze zwrot nie bedzie na karte tylko przelew.

Z bałaganu robi się właśnie taki w/w opisany chaos.

ps. teraz wpisuję co zwracam, kwotę, kiedy odesłałem, kiedy dotarło i kiedy założyć spór (+7dni ekstra).

Zresztą...Ustawa mówi o zwrocie w 14 dni od odstąpienia a handlarze oddają czesto w 14 dni od odebrania!

oznacz moderatorów