anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przeglądarka Edge zamula na zdjęciach z Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Mam dwa różne komputery i na obu od pewnego czasu występuje problem z bardzo dużym obciążeniem procesora przy wyświetlaniu zdjęć w Allegro. Objawia się to tak, że po wejściu w ofertę zdjęcie główne jest przez chwilę jakby wybrakowane z kolorów, w tym czasie bardzo poważnie komputer zamula na 2-3 sekundy, zużycie procesora skacze dość mocno do góry. Oba komputery raczej z wyższej półki, procesory AMD lub intel I7 12 generacji, 32GB ramu, dyski SSD po 5GB transferu.

Na innych stronach nie zauważyłem tego efektu, dzieje się tak tylko na Allegro. Zarówno na listingu ofert - choć tam zdjęcia są mniejsze i efekt jest mniejszy. Najgorzej jak otworzę kilka ofert w krótkim czasie to przez 10-15 sekund nie da rady korzystać z przeglądarki.

Ktoś może zauważył podobny problem albo wie co go może powodować?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
drekenzes
#17 Koryfeusz#

Ja używam laptopa sprzed kilkunastu lat i mi nie zamula, widocznie twojemu laptopowi brakuje doświadczenia. Acha, i używam Opery.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Czy ja pytałem jakiej przeglądarki używasz? Nie? To po cholerę się odzywasz ;)? I nie mam laptopów a normalne blaszaki.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Opisywane były problemy w przypadku używania Ad blokera reklam.

oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Dzięki sprawdzę

oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Tak to było to. Wielkie dzięki królu lwie :).Miłego.

oznacz moderatorów
MrZbyszko
#7 Wielbiciel#

Cześć, ma to identycznie samo od jakiegoś czasu. Na MS Edge nie da się przeglądać Allegro, tak zamula, że trzeba zamknąć zakładkę. Nie ma tego na Chrome. Problem się zauważyłem może z miesiąc max dwa temu. Poprzednio było wszystko ok.

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to że Edge ma wbudowanego Adblocka, który swoją drogą działa rewelacyjnie (także na YT, **piiip**...). Może to taka sztuczka, programistów, wykluczyć przeglądarkę, która potrafi skutecznie blokować reklamy.

Bez względu na przyczynę problem jest bardzo poważny i praktycznie eliminuje Edge z przeglądania Allegro.

oznacz moderatorów
ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@MrZbyszko na początku września wdrożyliśmy w naszym systemie zmianę, która spowodowała, że oferty w Allegro wyświetlają się prawidłowo i już nie powinny one znikać lub zamulać naszym użytkownikom korzystającym z AdBlocka. Ta zmiana weszła też w regułach AdBlocka. Zachęcam więc do wyczyszczenia danych przeglądarki i zaktualizowanie AdBlocka. To powinno pomóc.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

No to u mnie tak poprawiono, że z 5s wisi 25s 😅. Świeża aktualizacja Edge z wczoraj.

oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Ale możesz wyłączyć adbloka dla strony allegro.pl jako obejście tymczasowe. Do czasu aż definitywnie nie naprawią.

oznacz moderatorów
dobre_promo
#1 Nowicjusz#

Również mam podobny problem. Na chrome śmiga aż miło, na edge nie da się przeglądać. Dotyczy to tylko głównego portalu, na Sales Center jest akceptowalnie. 

oznacz moderatorów