anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelew tradycyjny

MAMY ROZWIĄZANIE!
renjan1
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

Jestem tu po raz pierwszy, chociaż allegrowiczem jestem starym. Pierwszy raz zmuszony zostałem do zastosowania (z powodów technicznych) przy płatności tzw przelew tradycyjny. Cała procedura z wyborem sposobu płatności przeszła ok, wybrałem ten rodzaj płatności, wydrukowałem przekaz wygenerowany przez allegro, poleciałem na pocztę, zapłaciłem za super expresowy przelew ( całe 34zł) no i co ? ano to że na drugi dzień PayU wysyła mi maila żeby podać konto do zwrotu kasy ( a do online banku nadal awaria )

Pytanie do znawców tematu : po jakiego grzyba, allegro proponuje taką formę zapłaty i generuje przelewy jak to nie działa, napisałem już zapytanie do allegro ale na razie ECHO !!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

Dlaczego zwrot kasy? Status płatności w zakładce Kupione jest Anulowana? Gdyby nawet, to pieniądze powinny wrócić na Twoje saldo Allegro Finanse, a nie do banku. Z jakiego powodu ten zwrot wpłaty?

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

🙄też to mnie nurtuje ??????

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

tak, status zrobili ANULOWANA

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No więc pieniądze już masz lub będziesz miał tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

Aby je wypłacić, musisz skonfigurować konto do wypłat; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

Ale to nie jest nic pilnego, pieniądze mogą leżeć na Allegro ile tylko chcesz.

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

czy z tego konta można zapłacić za kupiony towar na allegro ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie, tylko wypłacić.

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

Ok, dzięki , to już wyjaśnione a teraz sprawa tego tradycyjnego przelewu, co z nim , po co tam jest jak nie działa ? jak zapłacić przy awarii online do banku ?

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Może wrócił dlatego, że wybrałeś jak wspominasz "super expresowy przelew" zamiast przelew zwykły. Błąd mogła zrobić np. pracownica na poczcie wprowadzając dane z tytułu przelewu, wystarczy zamiast "O" wprowadzić "0" i już dane się nie zgadzają.

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

to czy zwykły czy super expresowy to nie ma znaczenia to tylko szybkość dostarczenia kasy i opłata za niego. Co do błędu w "tytule" nie wiem czy tam nie nastąpiła pomyłka 

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

no i jestem z wycieczki na pocztę, mam potwierdzenie wszystko dokładnie jest tak jak na wygenerowanym przelewie z allegro, nie ma żadnego błędu, więc coś z tym payU jest nie tak

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

A to ciekawe, to składaj reklamację i niech zwrócą Tobie poniesioną opłatę - tak dla zasady i wytłumaczą co jest nie tak.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@renjan1 Pracownik PayU anulował, bo miał nieokreślone zastrzeżenia 🙂 Teraz Twoje pieniądze trochę poleżą na rachunku Allegro Finanse, pomyśl jaki może być powód 🙂

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

kasa wróciła na konto  które musiałem podać, z allegro dostałem TYLKO informacje ze sprawą sie zajmą, zapytają operatpra PayU dlaczego taka sytuacja zaistniala..........i tyle, żadnej wiadomości nie dostałem, z poczty mam potwierdzenie że przelew do PayU poszedł

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@renjan1 Nie musiałeś podać konta bankowego do wypłat i przeprowadzać jego weryfikacji przelewem 1 zł, jak w wyżej podlinkowanej instrukcji, a następnie nie musiałeś sam zlecić wypłaty z Allegro na swoje konto? Gdzie i komu, w jaki sposób podałeś to konto do zwrotu wpłaty?

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

dostałem maila od PayU że transakcja nie może być zrealizowana.....!!!!! w celu zwrotu wpłaty ( nr transakcji, kwota  dla kogo itd) proszę w formularzu podać konto do zwrotu. W piątek podałem w poniedziałek było na koncie, zwrot natychmiastowy 

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

a nie musiałem nic aktywować bo kasa wogóle do allegro nie doszła, została w PayU i to oni mi zwrócili,  od  allegro ani słowa na moją reklamację 

oznacz moderatorów
renjan1
#9 Pomysłodawca#

temat uwazam  za zakończony, jezeli ktos ma jesxcze jakoes pytania chętnie odpowiem 

pozdrawiam 

oznacz moderatorów