anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przerwany w trakcie wniosek o raty 0% a status transkacji

Revanthil
#7 Wielbiciel#
Witam.
 
Chciałem zakupić laptopa poprzez pożyczkę od allegro na raty 0%. Wypełniłem wniosek i zostałem przekierowany na stronę banku aby dokończyć formalności (raty miały być w mbanku, gdzie mam konto osobiste). Wszystko przebiegało sprawnie prawie aż do samego końca. Moja zdolność kredytowa została oceniona pozytywnie, wniosek został zaakceptowany i w zasadzie już na sam koniec, kiedy miałem potwierdzić pożyczkę na stronie banku wyskoczył jakiś błąd i zostałem wylogowany. Status transakcji w serwisie allegro nie został w ogóle w żaden sposób zarejestrowany, ani że jest w trakcie płatności ani nic. To było dziś w nocy. Rano dostałem maila od banku, że pożyczka została mi przyznana i po ostatecznym zatwierdzeniu jej przeze mnie pieniądze zostaną automatycznie przelane sprzedającemu. Jednak jak napisałem wyżej - w allegro nie mam w ogóle tej transakcji, zakup nie jest w trakcie realizacji ani nic takiego. Natomiast po ponownym dodaniu przedmiotu do koszyka i próbie płatności na raty zostaję ponownie przekierowany do nowego wniosku o raty. Boję się w takiej sytuacji akceptować tę pożyczkę, aby nie okazało się że sprzedający dostanie pieniądze, ja będę musiał spłacać raty a w allegro transakcja nie będzie w ogóle zarejestrowana i nie będzie żadnego dowodu że faktycznie dokonałem zakupu, ani sprzedający nie zostanie związany umową sprzedaży itp itd i stracę pieniądze. Co robić?
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@Revanthil Ale zrobiłeś przelew weryfikacyjny 1 zł ze swojego konta bankowego, aby potwierdzić Twoje dane osobowe?? Jeśli nie, do zakupu ratalnego na podstawie tego pierwszego wniosku nigdy nie dojdzie, mimo przyznania rat przez bank. Jeżeli nie masz możliwości wykonać już tego przelewu, wniosek zostanie automatycznie anulowany po kilku dniach.

Zacznij wszystko od początku - wybierz towar i złóż nowy wniosek.

Tu sprawdź status tego zakupu; https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/raty

oznacz moderatorów

Revanthil
#7 Wielbiciel#

Hmm, po wejściu w link który podałeś widać dwie płatności ratalne ze statusem 'rozpoczęte', jedną w nocy kiedy wypełniałem ten wniosek, a drugą z rana kiedy próbowałem ponownie dodałem przedmiot do koszyka i próbowałem drugi raz.

Natomiast przelewu weryfikacyjnego przy tym wniosku nie robiłem, nie kojarzę w ogóle abym został o to na jakimkolwiek etapie transakcji proszony. Ale wydaje mi się, że robiłem już coś takiego kiedyś wcześniej, bo już w przeszłości kupowałem coś przez raty allegro. Tylko to było z konta w innym banku, bo teraz z racji że pożyczka była z mbanku a też mam tam konto to system jakoś automatycznie przypisał ją do tego właśnie konta, a nie mojego 'głównego'.

Czyli muszę cały proces przejść jeszcze raz od nowa a tę przyznaną już ofertę kredytową odrzucić na stronie banku?

oznacz moderatorów