anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przyslano mi uszkodzony przedmiot klient nie przyjmuje zwrotu allegro zostawia samemu sobie

GoTradeMCh
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry

dnia 15.01 zakupilem przedmiot 
dnia 16,01 przedmiot dotarl byl zaadresowany na adres mojego mechanika zadzwonil od do mnie i powiedzial ze przedmiot dotarl uszkodzony - konkretnie byla to rura intercoolera prowadze wypozyczalnie aut i auto stoi mi zblokowane nie moge go wypozyczac bo nie mam czesci!
dnia 17.01 odeslalem rure sprzedajacemu wczesniej zalozylem dyskusje i tu zaczely sie problemy

sprzedajacy nie odebral zwrotu "odbija pileczke" twierdzi ze to ja uszkodzilem rure i ze widzialem co kupowalem a przeciez na aukcji wyraznie widac ze sprzedajacy nie pokazuje drugiej strony rury w opisie tez nie bylo napisane ze jest uszkodzona! co wiecej w dyskusji wypiera sie i twierdzi ze za 236zl nie moglem kupic dobrej rury czy tylko ja tu widze oszustwo i niejako przyznanie sie do winy?

sprawe zglosilem dzis na policje

allegro w dyskusji odpisalo mi ze program ochrony kupujacych mi nie przysluguje bo ja mam przedmiot a nie klient?! to jak mam mu oddac skoro paczki nie odbiera jechac do zabrza 450km i w pysk mu wsadzic?

 

ludzie doradzcie cos

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@GoTradeMCh  Czy sprzedający jest firmą, czy osobą prywatną?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

GoTradeMCh
#7 Wielbiciel#

Osoba prywatna

 

Warunkiem POK jestnie oddanie pieniedzy czy brak kontaktu a to nie wystepuje

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@GoTradeMChPotrafisz odpowiedzieć na zadane pytania?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1  Okularki se przetrzyj...toć odpowiedział 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

GoTradeMCh
#7 Wielbiciel#

osoba prywatna

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

No to doopa. Zostaje Ci tylko pozew.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:35061082
#2 Obserwator#

To allegro lokalnie ma kasę nie ja .😂

oznacz moderatorów

Client:35061082
#2 Obserwator#

Osoba prywatna .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Piszesz jako kto?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Trudno tu coś doradzić. To słowo przeciwko słowu. Zapytam jednak - kupowałeś od firmy? Jeśli tak, jest ciut więcej możliwości, np. można poprosić o interwencję Rzecznika Konsumenta. Jeśli to zakup od osoby prywatnej, pozostaje jedynie sprawa z powództwa cywilnego. Chyba, że Policja jednak będzie wszczynać śledztwo - co zależy od m.in. Twojej desperacji i siły argumentów, bo czasem są mocno niechętni. Ale jeśli się tym zajmą - Allegro chyba będzie musiało zastosować POK. Piszę "chyba" bo nie wiem, jakie są teraz warunki programu".

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

GoTradeMCh
#7 Wielbiciel#

rzecznik praw konsumenta nie zadziala w przypadku osoby fizycznej?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Nie. Pozostaje tylko sąd.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

GoTradeMCh
#7 Wielbiciel#

czyli nic tylko liczyc ze policja cos zdziala

wysle mu przedsadowe wezwanie do zaplaty

 

choc po odrzuceniu paczki watpie ze odbierze list

oznacz moderatorów

Client:35061082
#2 Obserwator#

Tzn kobieta nie ma kasy ja dostałam paczkę przyjęłam popękana i wystawiłam protokół do DPD o zniszczenie bo starciala swoją wartość .kobieta mnie ściga a ja nie dość ,że nie mam kasy paczka w śmietniku to co mam zrobić .proszę o radę jak odblokować ma ona zwrot kasy z allegro bo ja na oczy jej nie widziałan masakra 

oznacz moderatorów

Client:35061082
#2 Obserwator#

Czy zdziała coś rzecznik praw konsumenta .ma P. Magda firmę też .

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Błąd. Masz firmę - kupuj części u firm. Masz FV, odliczenie VAT i podatku. Po co kupujesz u prywatnych? A jeszcze odbiór przez "osobę trzecią"? - Jak najszybciej kontakt z kurierem i spisanie protokołu szkody.

Jak masz możliwość - zakładaj dyskusję wszystko tam opisz i pros pracownika Allegro o pomoc.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów