anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytania dotyczące zwrotu

Gobal1997
#1 Nowicjusz#

Wygrałem licytację używanego laptopa na allegro lokalnie. Chciałbym go zwrócić natomiast sprzedawca odmawia mi zwrotu z racji tego że sprzedał mi go jako osoba prywatna.  Znalazłem coś takiego:

"Czy sprzedający może zastrzec na stronie przedmiotu, że nie przyjmuje zwrotów?

Nie. Taka informacja może naruszać obowiązujące prawo. Jednocześnie sprzedający jest zobowiązany do poinformowania Cię, jeśli wyłączy możliwość odstąpienia od umowy w przypadkach określonych prawem konsumenckim."

W opisie licytacji nie było nic o braku możliwości zwrotu. Czy sprzedający powinien poinformować mnie że nie będę miał możliwości zwrotu? Czy jest jakaś możliwość zwrócić wygrany na licytacji laptop?

Poza tym zostanie mi wielki uraz do allegro bo wszędzie pełno informacji że można dokonać zwrotu do 14 dni ale jak się człowiek wczyta to drobnym druczkiem jest że obowiązuje to tylko firm. Słabo...

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@Gobal1997 Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów bez podania przyczyny i nie musi o tym informować w aukcji. To wynika z przepisów. Zwrot w ciągu 14 dni bez podania przyczyny jest możliwy wtedy, gdy kupujesz towar od firmy - sklepu.

Osoba prywatna musi jednak przyjmować zwroty w ramach reklamacji, jeżeli sprzęt ma wady lub jest niezgodny z opisem. Przy reklamacji odsyłasz towar, a sprzedawca go naprawia, wymienia lub oddaje wszystkie koszty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Gobal1997 Nie musi przyjmować zwrotów jako osoba prywatna, zwroty dotyczą zakupu konsumenckiego, ale możesz reklamować za niezgodność z opisem( jak tak jest). Tu masz opisane co to jest rękojmia:

oznacz moderatorów