anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o transakcję

Client:39413569
#7 Wielbiciel#

Witam. Mąż szukał takich okularów do PS4 dla syna, używanych, żeby zapłacić mniej. Znalazł ofertę która jednak była już oznaczona jako sprzedane. Ale że to we Wrocławiu czyli blisko i za 999 zł zdecydowaliśmy się napisać czy może nadal aktualna, w sensie jeśli by nie doszło do tamtej transakcji to jesteśmy zainteresowani. A potem wywiązała się jakaś dziwna rozmowa. Gość nadal chciał to sprzedać mimo że figurowało już jako sprzedane. Ja nie potrafię wkleić jej w całości ale może ktoś to sprawdzi? A postanowiłam zgłosić ponieważ kiedy zrezygnowaliśmy to napisał żeby wytłumaczyć dlaczego bo allegro będzie pytać. Że co? Do żadnej transakcji nie doszło, tylko wymiany paru zdań. A że też sprzedaję to na paru złodziei już trafiłam i wiem że allegro nie ingeruje w prywatne rozmowy, chyba że jest coś podejrzanego. Proszę sprawdźcie to. Klient ma nick [edycja]

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli chcesz kupić i być chroniona to kupuj przez Allegro, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, masz dyskusję, masz POK.

oznacz moderatorów

Client:39413569
#7 Wielbiciel#

Nigdy nie robię inaczej.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:39413569  Jedyna szansa że przyjdzie ktoś z moderatorów i sprawdzi zapisy rozmowy z czatu. Moim zdaniem sprzedawca całkiem rozsądnie proponował żeby oficjalnie zgłosić rezygnację z zakupu ponieważ będzie mógł się ubiegać o zwrot prowizji.

Przypuszczam że wydawało mu się że rozmawia z klientem który wcześniej kupił i jeszcze nie zapłacił.  Zwykła jego pomyłka,  na razie nie  było w tym niczego nagannego.

Jeżeli chcesz rozmawiać, pisać z moderatorami kliknij napis  OZNACZ  MODERATORÓW

oznacz moderatorów

Client:39413569
#7 Wielbiciel#

Hmm.. przez chwilę myślałam że może masz racje, że może tak być , ale jak jeszcze raz przeczytałam rozmowę to nie wydaje mi się. Już raz mnie okradli, jak sprzedawałam akurat, zaczęło się od zwykłego podaj email, no to podałam, no przecież wszędzie się daje, to nie jakaś wiedza tajemna, to nie pesel, nie adres. A potem wyczyścili mi konto. Dlatego teraz bardzo się boję. Niżej do moderatora wkleiłam rozmowę na zasadzie ctrl c i ctrl v, screena nie mogłam zrobić. Jak chcesz to przeczytaj. Ale ogólnie dziękuję za radę.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

kombinowanie bo morze taniej a teraz go jawnie jak to sie mówi kablujesz(dramat)chcesz kupywać prywatnie to kupuj , to po co teraz mieszasz w to allegro?Dramat

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@hardybejs Ktoś sprzedaje tanie morze?

Trza kupywać😆

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

;))wymckło się sorry

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@hardybejs  Ooo.. !!  i w językach obcych hardybejs obeznany 🤣

Chyba że się tylko mu wymckło.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

z rozpędu napisałem i teraz się sam czytam , smiesznie to poleciało

oznacz moderatorów

Client:39413569
#7 Wielbiciel#

Powiedział co wiedział, byleby coś wpisać. Chyba nie zakumałeś. MoRZe jak każdy chcę taniej. A kabluje bo podejrzewam, że coś tu nie gra. Dlatego mieszam allegro ... . Kropki wypełnij sam. I nic prywatnie nie kupuję ani nie sprzedaję, Panie Ja Wiem Lepiej.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

 

Oczywiście że wiesz lepiej i pewnie masz kota;)).....p.....

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:39413569, widzę, że w tym przypadku kupujący jedynie rozpoczął płatność (dzisiaj o 9:58), jednak jej nie sfinalizował. Płatność musi zostać sfinalizowana w ciągu 5 dni. Jeśli do tego czasu wpłata nie zostanie zaksięgowana, zakup zostaje anulowany.

Na Allegro Lokalnie do zakupu dochodzi dopiero wtedy, gdy zapłacisz za przedmiot (płatność z góry) lub wypełnisz formularz dostawy i płatności (przesyłka pobraniowa).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:39413569
#7 Wielbiciel#
Bezpieczeństwo na lokalnie
Dzień dobry, czy zestaw VR jest jeszcze dostępny? Czy został sprzedany
dzisiaj, 14:18
Tzn ktos kupił i czekan an wpłate Pan/i jest zdecydowany/a?
dzisiaj, 14:24
tak, jeśli jest taka możliwość, przyjechałbym z synem osobiście, może coś by sobie jeszcze wybrał
dzisiaj, 14:38
Skad Panstwo są?
dzisiaj, 14:41
ze Środy Śląskiej
dzisiaj, 14:42
pytam bo u mnie nie ma jak sprawdzic ze wzgledu na drugo polowke i myslalem ze jak Pan byłby z Wrocłąwia to bym podjechał
dzisiaj, 14:47
przepraszam, ale nie bardzo rozumiem...
dzisiaj, 14:52
Chodzi o to ze nie mozna u mnie przetestowac oczywiscie mozna kupic ale nie ma jak sprawdzic
dzisiaj, 15:09
a jakby był Pan z Wrocławia to moglbym przyjechac i pokazac ze dziala chyba ze Panu to nie przeszkadza i kupi bez spawdzania
dzisiaj, 15:10
nie, to ja rezygnuję
dzisiaj, 15:30
Co było powodem musze napisac do allegro ba beda pytac?
dzisiaj, 17:05
Co??? Zaraz sam do nich napiszę. Nie doszło do żadnej transakcji więc allegro nie będzie o nic pytać. Ale zaraz ich poinformuje. Śledź na allegro gadane
 
No ale czy to nie dziwne, że każe podać powód rezygnacji , że niby allegro będzie chciało wiedzieć kiedy to była tylko wymiana wiadomości. Do żadnej transakcji nie doszło. A wie Pani, już tylu złodziei tu spotkaliśmy . Ja nie wiem, ja tylko zgłaszam.
Pozdrawiam
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:39413569  sprzedawca może Cię skojarzył, że to Ty kupiłaś przez allegro i się z nim kontaktujesz, że chcesz odebrać osobiście. Jak powiedziałaś, że rezygnujesz to pewnie chciał złożyć wniosek o zwrot opłaty transakcyjnej.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:39413569   Tak jak napisałem wyżej, on uważał że to wy kupiliście, a teraz nie chcecie odebrać i zapłacić.  Jeszcze  usiłujecie go straszyć  jakąś  skargą  do Allegro.
To wszystko jest bez sensu, zastanówcie się co  natworzyliście i przeproście człowieka za bzdurne  podejrzenia. Jest szansa że jeszcze kupicie, bo może prawdziwy kupujący naprawdę zrezygnował skoro  ociąga się z płaceniem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:39413569 Jak to jest dla ciebie blisko to najlepiej się ugadać ze sprzedawcą na odbiór osobisty i płatność na miejscu .

oznacz moderatorów