anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Usunęliśmy Twoją opinię" - aukcja dotyczy usługi, ale w opinii nie można opisać marnego wykonania

BoBeR-c64
#7 Wielbiciel#

Kupiłem 10x odbitka/wydruk zdjęć. Sprzedający jest jednocześnie osobą która te odbitki wykonuje, więc informacja o tym że ma rozjechane profile i nie informuje o tym mimo wyraźnego pytania o tę właśnie kwestię, jest właśnie opinią o produkcie / przedmiocie sprzedaży. Którym jest USŁUGA wykonania odbitki, współpaca z klientem w kwestii np przestrzeni barw ORAZ w efekcie tego dobra odbitka, nie zaś wyłącznie sama odbitka jako rzecz. I takiej konkretnej opinii innego użytkownika bym oczekiwał oraz oznaczył jako pomocną (i może nie kupił kiepskiej usługi).

Allegro jednak konsekwentnie usunęło wszystkie opinie jako niezgodne z regulaminem. Gdyby aukcja dotyczyła np gotowego wydrukowanego kalendarza, to opinia o obsłudze przez sprzedającego nie dotyczy produktu.

Jak ocenić usługę skoro nie można opisać usługi?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

komis-bell
#17 Koryfeusz#

@BoBeR-c64 Najprawdopodobniej dodajesz opinię o usłudze do oceny sprzedającego a to nie jest miejsce do tego przeznaczone. Opinię o produkcie / usłudze należy umieścić w ocenie "produktu" w katalogu.
W ocenie sprzedającego (pozytywna/negatywna) oceniasz wyłącznie obsługę transakcji - czas realizacji, wysyłki, kontakt ze sprzedającym itp.
W ocenie produktu w katalogu oceniasz wyłącznie usługę/produkt.

oznacz moderatorów

BoBeR-c64
#7 Wielbiciel#

Tyle że lwią częścią produktu/usługi, jest tu właściwy kontakt ze sprzedającym. I jeśli sprzedający jest niekompetentny do wykonania tej usługi, to opis tej niekompetencji powinien się znaleźć właśnie w opinii o usłudze/produkcie, bo jest zasadniczą częścią złej jakości produktu. Tak też zrobiłem, jednak opinię usunięto.

Gdyby to była rzecz którą można kupić od 50 sprzedających identyczną, to osobno opisuję rzecz a osobno niekompetencję sprzedającego.

oznacz moderatorów