anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Różna interpretacja opisu produktu

malowniczy521
#4 Eksplorator#

Dzień dobry, szukałem pewnego elementu do auta, mogłem kupić go na sztuki ale zauważyłem jedną droższą aukcję która w opisie miała:

  • Jednostka pakowania: 1
  • Ilość w jednostce pakowania: 10

Co dla mnie oznaczało że kupuję 1 opakowanie zawierające 10 sztuk produktu. Dokonałem zakupu i niestety w odebranej paczce była tylko 1 sztuka produktu, zamiast spodziewanych 10. Sprzedający twierdzi, że opis oznacza że kupuję 1 szt z opakowania zawierającego 10 szt. Czy moja interpretacja jest prawidłowa i mogę domagać się dosłania brakujących elementów, czy jednak Sprzedający ma rację?

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

@malowniczy521 Daj link do oferty, teraz często opisy wprowadzają w błąd, za opis odpowiada sprzedajacy. Otwórz dyskusję i tam się wszystko wyjaśni: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

malowniczy521
#4 Eksplorator#

To jest aukcja, ale podczas mojego zakupu cena wynosiła dokładnie 14.3zł, potem została obniżona. W aukcji jest też zdjęcie kartonika co też mi sugerowało, że kupuje całe opakowanie.

https://allegro.pl/oferta/ate-prowadnica-zacisku-ham-11-8171-0061-2-12766124500 

Miałem zamiar otworzyć dyskusję,  ale najpierw chciałem jeszcze zweryfikować czy moja interpretacja jest prawidłowa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz wszystko się wyjaśni, nie chce jednoznacznie zabierać stanowiska, teraz te oferty są takie wprowadzające w błąd, ale wygląda jakby w opakowaniu miało być 10szt.

oznacz moderatorów

malowniczy521
#4 Eksplorator#

Ok, dzięki.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nic nie ugrasz sprzedawca powola sie na omylke w cenie nikt nie sprzed ci 10szt w cenie 1 szt mozesz zwrocic produkt 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@malowniczy521 jest to produkt wymagający dość precyzyjnego wykonania , 60gr za sztukę to troszkę mało ...nie uważasz ?

oznacz moderatorów

malowniczy521
#4 Eksplorator#

Nie czytasz z zrozumieniem. To jest aktualny stan, jak dokonywałem zakupu to cena była wyższa. To jest tylko gumowa tulejka, koszt produkcji czegoś takiego to grosze.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Wyroki sadow sa jednoznaczne kupujacy szukajacy produktu ma orientacje w cenie tego produktu czyli powinien sie zorientowac ze cena nie jest promocyjna a wynosi 10% faktycznej 

oznacz moderatorów

malowniczy521
#4 Eksplorator#

Zawsze kupując w wielopaku jest taniej, niż zakupy na sztuki. To była jedyna aukcja która teoretycznie oferowała wielopak, więc ciężko było zweryfikować tą cenę. Jako cena za sztukę też była też zbyt wygórowana.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odpisują CI sprzedajacy i nic nie da dyskusja z nimi, ten zawsze jest przeciwko kupującym (dawniej był przeciwko sprzedającym -taka natura), zrobisz jak uważasz> nie mam pojęcia ile kosztuje ale jak wcześniej pisaliśmy -za ofertę odpowiada sprzedający i nie może ona wprowadzać w błąd.

oznacz moderatorów

malowniczy521
#4 Eksplorator#

@az1rael @LEW433 @AnnaG-Antyki

Dziękuję za odpowiedzi. Wychodzi, że jednak mam rację co do interpretacji opisu, ale raczej nie mam co oczekiwać, że otrzymam pozostałe elementy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może się dyskusja zakończyć zwrotem, sprzedajacy będzie chciał towar a zwróci CI kasę, albo dogadacie się, Różnie to bywa.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no ale na logikę jak sobie pomnożysz najtańszą cenę 1 sztuki jaką znalazłeś x 10 to ci cena za taki wielopak podejrzanie super atrakcyjna wyjdzie rzędu pewnie 10-20%

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Parametry techniczne dotyczące 11.8171-0061.2

  • Długość [mm]: 39,1
  • Średnica [mm]: 12
  • System hamulcowy: ATE
  • Jednostka pakowania: 1
  • Ilość w jednostce pakowania: 10

Ja tu ewidentnie widzę 10 sztuk.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Przecież w 2 miejscach pisze prowadnica zacisku a nie prowadnice czyli 1 prowadnica nie kilka prowadnic

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Moim zdaniem rację masz Ty. Bez dyskusji się nie obędzie... Możliwe że to błąd wynikający z katalogu i szło się domyślić po cenie. Ale tak czy siak opis jasno wskazuje że chodzi o jedno opakowanie zawierające 10 sztuk. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie mam pojęcia kto ma racje. Ale jedno jest faktem, opis wprowadza w błąd. A sprzedający obniżył cenę pozostawiając taki opis.... Pewnie skończy się zwrotem kasy z project.

oznacz moderatorów