anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Różne ceny za ten sam towar u jednego sprzedającego

Client:29390330
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

kilkukrotnie spotkałam się już z sytuacją, że ten sam towar jest sprzedawany po różnych cenach na kilku aukcjach u tego samego sprzedającego. Czy to jest zgodne z prawem?

Aukcje są identyczne - dane przedmiotu, zdjęcia, opisy - wszystko. Ostatnio jeden przedmiot w regularnej cenie - 9,99 zł, drugi w Allegro Smart Okazje w cenie dużo wyższej - 25 zł, przeceniony z jeszcze wyższej - 39,99 zł. Sprzedający liczy na sprzedaż po mocno zawyżonej cenie z racji tego, że przedmiot jest promowany na głównej stronie Allegro i klienci szybciej trafią na aukcję z wyższą ceną niż regularna?

Rozumiem wolny rynek i różne ceny u różnych sprzedających, ale różne ceny tego samego towaru u tego samego sprzedającego?

Inna sytuacja, ale podobna. Jakiś czas temu szukałam towaru. Znalazłam, dodałam do Ulubionych, zapamiętałam cenę, bo wydawała mi się atrakcyjna, chciałam jeszcze przemyśleć zakup. Po kilku dniach zaglądam do Ulubionych, a na tej aukcji cena o 20 zł wyższa. Weszłam z ciekawości w innej przedmioty tego sprzedającego i ku mojemu zdziwieniu była tam nowa, druga taka sama aukcja z ceną, jaką wcześniej widziałam na tej, którą dodałam do Ulubionych. Kupiłam z tej drugiej aukcji, ale ile osób nie sprawdziło tego i kupiło po zawyżonej cenie prosto z Ulubionych? Zakładam, że sprzedający widzi, czy aukcja jest obserwowana i stosuje nieuczciwe praktyki, aby więcej zarobić. Tutaj również dwie identyczne aukcje u jednego sprzedającego a różnica w cenie 20 zł.

 

Czy Allegro dba o swoich klientów i pilnuje nadużywania przez sprzedających ich praw w serwisie?

 

Pozdrawiam

B.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:29390330 wolny rynek kupujący może wybrać ofertę najtańszą i sprzedający również ma prawo sprzedawać jak uważa . W ofertach promowanych allegro pobiera dużo wyższą prowizję ..... niestety sealed

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

piekło jest pełne Sprzedawców. Wszyscy Kupujący natomiast znajdują się w Niebie, także luzik.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedaż tego samego towaru przez tego samego sprzedawcę w różnych cenach nie narusza prawa. Tych wszystkich "okazji" nie traktuj serio, to moim zdaniem manipulacje w celu uzyskania większej ceny sprzedaży, a te przekreślone ceny najczęściej są brane z księżyca - nikt, nigdy, nigdzie nie sprzedawał towaru w tych cenach.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@xyz96 - (...) Tych wszystkich "okazji" nie traktuj serio, to moim zdaniem manipulacje w celu uzyskania większej ceny sprzedaży (...)

to jest dopiero salto.... Jest taniej po to, żeby było drożej ? Mocne....

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@terazauto tak to działa tongue-out

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Chcesz oszczędzić szukasz tanich ofert, w których sprzedawca mało zarabia, on też chce mieć jakieś pieniądze więc wystawia w droższej cenie, nawet jak 5 osób będzie miało gdzieś cenę i kupi to od niego, to będzie zadowolony. 

Z oferty za 10 zł, mogę podejrzewać że góra 5 zł (duży max) zostaje dla niego

 

oznacz moderatorów

_Cezary_
#7 Wielbiciel#

Wszystko rozumiem, prawo wolnego rynku, ale czy sprzedający na kilku aukcjach i kup teraz może wystawiać ten sam przedmiot używany? Rozumiem nowy przedmiot to nowy i może mieć ich nawet 100 sztuk ale jak przedmiot jest używany? Czy to jest też zgodne z regulaminem? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co Cie niepokoi? a może to połączenie w katalogu, daj przykłady.

oznacz moderatorów

_Cezary_
#7 Wielbiciel#

Interesował mnie zakup pewnego przedmiotu i pytałem, czy jest możliwość negocjacji ceny. Okazało się że jest aż 4 aukcje z tym przedmiotem ale zupełnie inne ceny. Uznałem że przemyśle sobie w której aukcji towar jest w najlepszym stanie. Zanim to zrobiłem to na jednej aukcji ktoś kupił i wszystkie inne aukcje zniknęły. Pytając sprzedającego dlaczego wystawił na sprzedaż 4 razy ten sam przedmiot na różnych kontach odpowiedział że tak robi i ceny są różne ponieważ inna prowizja.

oznacz moderatorów