anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Różny czas zakończenia aukcji

anka3005
#7 Wielbiciel#

Witam!

Po zakończeniu licytacji, wyszłam z aukcji i weszłam na obserwowane a tam nadal aukcja trwała! I cena rosła!

Jeszcze jakieś 40 sekund. Zdarzyło mi się to już dwa razy. Jak to jest możliwe?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@anka3005 Na Allegro Lokalnym licytacja jest przedłużana dopóki są oferty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

anka3005
#7 Wielbiciel#

To nie było allegro lokalne, znowu mi się to zdarzyło podczas licytacji. Miałam najwyższą ofertę, licytacja zakończona, a w obserwowanych trwała w najlepsze, jakieś 20 s.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@anka3005 No to cuda jakieś. Nie mam pojęcia dlaczego.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@anka3005 Wina odświeżania !

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@anka3005 Widocznie sikor na kompie (bo wchodziłaś z kompa, prawda?) Ci się spieszy. Co to ma do rzeczy? Ano to, że przeglądarka potrafi wyświetlać czas na stronie na podstawie tego, który jest na systemowym zegarku (a ten na sporej części kompów rozjeżdża się o te kilka czy kilkanaście sekund w stosunku do tego, który jest na serwerach, w tym przypadku, allegro - a te z kolei są synchronizowane z jakimś serwerem czasu, z tego co pamiętam, to vega.cbk.poznan.pl).

Ze swojej strony proponuję zainstalować sobie na kompie ten oto program https://www.blue-series.com/en/products/time-watch/ (korzystam z niego od wielu lat, a trochę tego softu wypróbowałem i ten najbardziej mi podszedł - ale to tylko moje prywatne odczucia) i synchronizować sobie czas np. z serwerami stratum Głównego Urzędu Miar, które leżą pod adresami tempus1.gum.gov.pl i tempus2.gum.gov.pl (podają oficjalny czas urzędowy w Polsce). Jako zapasowe można też dodać serwery czasu tzw. sepsy (obecnie Orange, kiedyś "tepsa"😏) nadające na adresach ntp1.tp.pl i ntp2.tp.pl (bo zdarza się, że raz na jakiś czas tempusy mogą na chwilę zamilknąć). Myślę, że dla większości userów jedno synchro raz na dobę wystarczy (bo np. windows defaultowo robi to raz na tydzień, a to jednak za rzadko).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

anka3005
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź, pewnie w tym leży problem.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@anka3005 Nie ma za co:)

A jeśli ktoś nie chce instalować zewnętrznego softu do tego, to można też zmienić ustawienia synchronizacji w "harmonogramie zadań" windowsa.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów