anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rękojmia i zwrot 14dniowy

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Witam, Kupujący kupił produkt Na Fv23% - Gospodarstwo rolne, urządzenie typowe do obsługi maszyn

Czy Gospodarstwo rolne jest tak samo jak firma ? Czyli nie obowiązuje go zwrot 14dniowy i rękojmia ?

Czy są inne zasady ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Wszystko zależy od tego co zaznaczyłeś w ofercie.

 

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

że przyjmuje zwrotów od firm

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Jeśli tam miło być "że nie przyjmuje zwrotów od firm" to nie musisz. Gospodarstwo rolne to ani JDG ani konsument.

 

Analogicznie jest w przypadku rękojmi.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

kupujący stwierdził że sprzęt mu dziwnie pracuje po tygodniu, i uznał że nie będzie odsyłał na gwarancje tylko odeśle do mnie i mam zwrócić mu pieniądze ..

Gwarancja na owy sprzęt działa na zasadzie  door to dor

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Właściwie to jego własność i może ją wysłać gdzie tylko chce. Jak paczka przyjdzie to poinformuj go, że ma X dni na jej odbiór albo zostanie zutylizowana/będzie naliczana opłata za przechowywanie.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Dzięki za pomoc, powiedziałem że jak odeśle to po prostu odeśle mu ją na gwarancje i zwrócę do niego, sam stwierdził ze chodzi jak by coś wpadło do niej, a dostał w orginalnym nie otwartym opakowaniu. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra Rzuć okiem na ten - niedawny zresztą - wątek i zastanów się dwa razy czy aby na pewno chcesz być pośrednikiem w naprawach pomiędzy kupującym a serwisem.
Żebyś za chwilę nie skończył z "ręką w nocniku" jak sobie kupujący złoży wniosek do Allegro Protect...

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

To akurat inna sytuacja, ale dzięki za link żeby uważać na takie coś 

 

oznacz moderatorów