anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ramy czasowe dyskusji

liduhking
#1 Nowicjusz#

Witam. Zakupiłem pewien przedmiot, ze względu na dłuższy czas oczekiwania na wysyłkę skontaktowałem się ze sprzedawcą. Oferuje on zwrot pieniędzy lub wysyłkę za dwa tygodnie. Szczerze mówiąc zależy mi na kupnie tego przedmiotu lecz czy po takim czasie, jeśli nie wywiąże się z umowy możliwe jest założenie mu dyskusji i wywarcie nacisku za pomocą allegro na zwrot pieniędzy czy to już za późno?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@liduhking to nie zamykaj, drugiej nie otworzysz 😞

  • 1 godzina od zakupu - po tym czasie kupujący może rozpocząć dyskusję.
  • 24 godziny - tyle czasu ma sprzedający, aby odpowiedzieć na zgłoszenie kupującego (z wyjątkiem sobót, niedziel i dni wolnych od pracy). Po upływie tego czasu kupujący może poprosić o pomoc pracownika Allegro.

  • 14 dni - po tylu dniach kupujący może oznaczyć Dyskusję jako nierozwiązaną, jeśli nie uda się dojść do porozumienia.

  • 30 dni - tyle może trwać nieoznaczona dyskusja zanim się przedawni.
  • 180 dni od zakupu - po tym czasie rozpoczęcie Dyskusji nie będzie już możliwe.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/ramy-czasowe-dyskusji-85Y7X9bxEs2

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@liduhking Do 180 dni możesz otworzyć Dyskusję. Nawet gdybyś ją po otwarciu zamknął, możesz poprosić Allegro o ponowne jej otwarcie.

oznacz moderatorów

liduhking
#1 Nowicjusz#

Jeszcze nie rozpocząłem dyskusji. Chodzi o to, że chciałbym ją zacząć w ostateczności za jakiś czas. Czytałem o ramach czasowych, lecz nie znalazłem jasnej deklaracji. Dziękuję za odpowiedzi.

oznacz moderatorów