anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty a nie otrzymanie towaru.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Artur_19-19
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie odnośnie rat. Kupiłem towar od kupującego za kwotę około 3000 zł na raty z 3 tygodniowym terminem realizacji, niestety ale ze sprzedającym urwał się kontakt, ma jeszcze dwa dni na wysyłkę. Czy jeżeli nie wyśle przesyłki to wraz z anulowaniem transakcji umowa ratalna również się anuluje? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@Artur_19-19 Nie anuluje się automatycznie. Będziesz musiał interweniować u sprzedawcy poprzez Allegro (na przykład w Dyskusji) o zwrot wpłaty, a w ostateczności skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Dopiero po zwrocie wpłaty do banku przez sprzedawcę lub z POK, będziesz mógł z bankiem rozwiązać umowę kredytową. Gdy sprzedawca zwróci wpłatę, otrzymasz od Allegro powiadomienie e-mail. Zanim pieniądze zostaną zwrócone, musisz spłacać raty. Jeżeli spłacisz, a sprzedawca zwróci wpłatę później, bank odda Ci nadpłatę. 

oznacz moderatorów
Artur_19-19
#7 Wielbiciel#

Tak, zdaję sobie sprawę, że będę musiał anulować sam transakcję i interweniować poprzez dyskusję i Program Ochrony Kupujących. 

Rozumiem też to co napisałeś dalej, ale na rozwiązanie umowy z bankiem mam 14 dni od zawarcia umowy, a wysyłka towaru była określona na dłużej. Czy właśnie nie będzie problemu z rozwiązaniem umowy pomimo przekroczenia tego terminu? I jego zwrot będzie realizowany tak jak to opisałeś powyżej?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli pieniądze do banku zostaną zwrócone przez sprzedawcę lub z POK po 14 dniach, to umowa także zostanie rozwiązana. Należność zostanie spłacona. Jeśli powstanie nadpłata, bank Ci ją zwróci. 

oznacz moderatorów
Artur_19-19
#7 Wielbiciel#

Super, uspokoiłeś mnie. Rzeczowo i konkretnie na temat. Dziękuję bardzo za informacje... 

oznacz moderatorów