anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty PayU - pytanie o zwrot środków od Sprzedającego

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Witam.Zakupiłem dość drogiego smartfona od sprzedawcy na allegro.Z wiadomych przyczyn nie podam nazwy.Sprzedają jako lombard.Smartfon okazał się bardziej używany niż to było w opisie.Towar niezgodny z opisem,do tego pudełko nosi ślady zalania.Sprzedający nic nie robi sobie z moich zapytań w dyskusji,pisząc że pudełko nie jest głównym składnikiem oferty.A co jeśli smartfon był w pudełku kiedy to pudełko zostało zalane.Allegro nie potrafi pomóc niestety.Do tego sprzedający upiera się że może zwrócić pieniądze poprzez allegro finanse a nie przelewem na konto.Problem w tym że smartfona kupiłem z innymi przedmiotami na raty i nie mogę z tego powodu odstąpić od umowy z bankiem..Co zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

LEW433
#21 Demiurg#

A od kiedy nie można odstąpić od zakupu ratalnego w części tzn tylko smartfona? Jeżeli zakup przez Allegro na raty to poczytaj w regulaminie, jest wszystko opisane o zwrotach przy zakupie ratalnym. Zwrot środków pójdzie na poczet rat.

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Widzę że nie rozumiesz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jerry0311 Widać, że sprzedający uznał Twoją reklamację , skoro chce zwrócić pieniądze. Niech zwróci przez Allegro Finanse, pieniądze trafią do banku, a wtedy Ty skontaktujesz się z bankiem w celu zmiany umowy kredytowej i obniżenia raz za pozostałe przedmioty. Gdy sprzedający zwróci wpłatę do banku, otrzymasz od Allegro powiadomienie mailowe. Nie będzie żadnego problemu, bank skoryguje Ci umowę i będziesz miał do spłaty tylko te przedmioty, które sobie pozostawisz.

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Ale zrozum człowieku że ja chcę te pieniądze na swoim koncie,bo już płace raty za inne przedmioty.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jerry0311 Ale zrozum człowieku, że Ty możesz sobie chcieć, a sprzedawca może oddać przez Allegro Finanse, pieniądze wracają do banku, który zapłacił za Twój telefon, a wtedy bank się z Tobą rozliczy. Zrozumiałeś? Jeśli nie, to nie zadawaj tu pytań.

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Potrzebuje tej gotówki do zakupu innego smartfona bo sprzedający [edycja].Co innego jest fakt co można z takim sprzedającym zrobić?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jerry0311 To nie są Twoje pieniądze, tylko banku. Jeśli potrzebujesz kolejnych pieniędzy na nowy zakup, złóż nowy wniosek o raty.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jerry0311, tak, jak napisaliśmy w Dyskusji - zwrot środków powinien zostać wykonany takim samym sposobem, z jakiego skorzystałeś przy zakupie. 

Jeśli zwrócisz zakupiony na raty przedmiot i odeślesz go Sprzedającemu, zwróci on środki przez Allegro Finanse - pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio na rachunek pożyczkodawcy powiązany z kredytem. Czy kontaktowałeś się z operatorem rat PayU?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

No właśnie powinien ale nie musi.To jest tylko dobra wola sprzedającego.Który swoją droga robi sobie żarty z tego że sprzedał produkt niezgodny z opisem i dobrze wie że nic mu nie zrobicie.Teraz ja mam przez to problemy bo straciłem czas,pieniądze a potrzebuje smartfona na teraz.Pieniądze trafia do banku ja i tak będę płacił raty bo brałem nie tylko smartfona.A drugiego kredytu nie otrzymam bo juz teraz wziąłem.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jerry0311, gdy mówimy o zakupie na raty (również w przypadku reklamacji), zwrot środków wygląda tak samo - powinien zostać wykonany w ten sam sposób, z jakiego skorzystałeś przy zakupie. 

Jeśli potrzebujesz smartfona, możesz złożyć wniosek o aktywację Allegro Pay. O tym, kiedy skorzystasz z tej usługi przeczytasz tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Nie potrzebuje brać kolejnego kredytu bo jakiś nierzetelny sprzedawca [edycja] na allegona wy z Tym nic nie robicie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jerry0311 Nadal nic nie rozumiesz. NIE BĘDZIESZ PŁACIŁ RAT ZA COŚ, ZA CO SPRZEDAWCA ZWRÓCIŁ WPŁATĘ DO BANKU.

BĘDZIESZ PŁACIŁ RATY TYLKO ZA TO, CO SOBIE Z TEGO ZAKUPU POZOSTAWIŁEŚ.

[edycja]

Jeżeli potrzebujesz smartfona na teraz, a nie odpowiadają ci zakupy na Allegro i system rat oraz zasady z tym związane na Allegro, to idź sobie do sklepu stacjonarnego i kup już teraz tego smartfona. Wiele sklepów stacjonarnych sprzedaje na raty.

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Rozumie o co chodzi.A Ty nie rozumiesz że zostałem bez smartfona..A oni nie dadzą mi kredytu na kolejny bo tu już mam.Banki nie rozdają kredytów na prawo i na lewo.Noe chce kolejnego kredytu tylko w ramach tego zakupić,skoro już płace raty.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jerry0311 Nic nie rozumiesz. W ramach tego kredytu nie kupisz sobie innego smartfona, bo bank przyznał ci kredyt na ten konkretny zakup od tego konkretnego sprzedawcy. Jeżeli ten konkretny sprzedawca odda pieniądze do banku, a to powinien zrobić, bo to bank mu zapłacił, a nie ty, to nie będziesz miał tej kasy i nic na to nie poradzisz.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@jerry0311  moim zdaniem wszyscy Ci tutaj dobrze mówią.

Nawet jeśli sprzedający zwróci pieniądze na allegro finanse wówczas wzrośnie Twoja zdolnośc kredytowa i będzesz mógł korzystac z ponownego zakupu na raty.

Dla sprzedającego zwrot poprzez allegro finanse jest prostszy i bezpieczniejszy no i oczywiście preferowany przez wszystkich - bank, allegro i sprzedającego.

Ja jako sprzedający w momencie zwrotu lub reklamacji także staram sie zawsze oddawać poprzez allegro finanse

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

No właśnie,łatwiejszy dla banku,sprzedającego a gdzie kupujący?..Kasę sie wzieło to ma sie w nosie sytuacje kupującego

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@jerry0311  reklamujesz produkt ( pewnie zasadnie) zakładasz sprzedającemu dyskusje wiec czemu oczekujesz że on zrobi wiecej niż wymaga od niego prawo i regulamin ????

Sprzedający nie weżmie Twojej kasy bo musi ją oddac.

Sprzedała towar, wysłał paczke, teraz ma reklamacje i dyskusje. Czemu ma robić cos wiecej niż powienien. ?

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Jak kiedyś odesłałem produkt na reklamację to sprzedawca nie robił problemu z przelewem na konto.I gdzie to prawo i regulamin?.To tylko dobra wola sprzedającego.A tu sprzedający ewidentnie mnie [edycja] i jeszcze robi problem.

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

A dlatego że jawnie [edycja] opisując towar a teraz się nie przyznaje.

oznacz moderatorów