anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty ZERO

Lukas_art
#8 Zapaleniec#

Jestem zdecydowany za zakup pewnego produktu od firmy.
https://allegro.pl/oferta/microsoft-surface-pro-7-1960-i5-11th-win11-128ssd-tablet-df34-15078690059

Bardzo zależało mi na zakupie z opcją raty ZERO.
Niestety, w tym konkretnym przypadku widnieje tylko możliwość zakupu rat oprocentowanych.

Rozmawiałem ze sprzedawcą i niestety nie wie on jak miałby taką opcję włączyć - nawet gdyby wymagało to wystawienia tego produktu w nowej aukcji.
Poprosił, żebym we własnym zakresie dowiedział się w Allegro czy i jak można taką opcję RAT ZERO uruchomić - co właśnie czynię:)

Poproszę o merytoryczną pomoc w tej sprawie.
Warunki, które udało mi się odnaleźć pod linkiem poniżej, wydają się być spełnione przez sprzedawcę, ale obawiam się jest to trochę bardziej skomplikowane... problem w tym, że sprzedawca chyba też nie wie jak się do tego zabrać.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/czy-moge-sprzedawac-na...

Pozdrawiam,
Łukasz [edytowano]

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@Lukas_art a konto masz firmowe czy prywatne ?

Druga sprawa to Raty są tylko w ofertach promowanych, nie wiem czy sprzedawca ma to uruchomione ale nawet gdyby chciał wiąże się to dla niego z prowizją x2 co jest nie opłacalne 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Lukas_art
#8 Zapaleniec#

Ja mam konto prywatne.

Co do prowizji, rozumiem, że to może być przeszkoda:)
Nie mam zielonego pojęcia jaka jest wysokość takiej standardowej prowizji, ale tak na szybko teraz pomyślałem, że może mógłbym sprzedawcy zaproponować uruchomienie takowej opcji "OFERTY PROMOWANE" i zapłacić więcej ze względu właśnie na tą prowizję x2.
Ale podejrzewam, że uruchomienie tej opcji przez sprzedawcę nie może dotyczyć tylko tej jednej aukcji dla mnie i wtedy sprzedawca musiałby płacić większą prowizję również z innych sprzedaży. Dobrze myślę?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Lukas_art promowanie na 10 dni 19 zł + jak ma prowizję 10 % to daje 160 zł i za promowanie dodatkowo 75 % tej kwoty więc musiał byś dołożyć ponad 100 zł, pewnie taniej wyjdą Ci odsetki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Lukas_art
#8 Zapaleniec#

Właśnie na szybko sprawdziłem i przy najmniejszej ilości 12 rat w tym dostępnym oprocentowaniu, przy kwocie produktu 1700zł, odsetki wychodzą 300zł. Więc ta 100 byłaby ok... ale i tak obawiam się, że procedura nie jest (przynajmniej dla mnie) tak prosta, więc sprzedający nie będzie chciał zadziałać. Szkoda.

oznacz moderatorów