anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Recenzje produktów

MAMY ROZWIĄZANIE!
kowaliska
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Wystawiłam negatywną recenzję dla produktu (dobry, markowy, znany mi od lat dość i drogi kosmetyk), który jest przez sprzedawcę opisany jak oryginał, a jest oczywistą podróbką którą strach używać - bez ulotki, a więc nawet bez możliwości sprawdzenia składu i pochodzenia - o czym przekonałam się dopiero po otrzymaniu przesyłki. Dokładnie wiem o czym piszę i mam zdjęcia na których skrajne różnice widać gołym okiem. Uważam, że pozostawienie recenzji-ostrzeżenia dla przyszłych potencjalnych klientek to nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek. 

Recenzja wieczorem była widoczna pod produktem, a rano zniknęła. W moich "szczegółach zakupu" została tylko ocena, bez treści recenzji.

Otworzyłam dyskusję ze sprzedającym, ale po wymianie zdań mam dwa pytania:

 

1. Czy rzeczywiście, jak twierdzi sprzedający "Tylko Allegro może usuwać recenzje produktu"? Jeśli tak, to kto i dlaczego usunął/ukrył wpis, który nie był obraźliwy, a tylko krytyczny i zgodny z prawdą? Czy można uzyskać jakieś uzasadnienie?

2. Sprzedawca pisze "Proszę wystawić opinię (recenzję) ponownie". Czy tylko mi się wydaje, czy nie mam już takiej możliwości? Nie widzę już aktywnej opcji w żadnej z zakładek.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
konto zamknięte
Nie dotyczy

@kowaliska ocena i recenzja produktu dotyczy oryginalnego produktu, a nie podróbki którą kupiłaś. Jeżeli masz 100% pewności, że to podróbka i potrafisz to udowodnić, to opisz to w komentarzu do transakcji i ocenie sprzedającego. Oczywiście możesz zgłosić do sprzedawcy reklamację i odesłać produkt.

oznacz moderatorów
kowaliska
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, ale nie o to pytałam. Chciałam się dowiedzieć, kto ma prawo usunąć recenzję i czy da się ponownie wystawić komentarz. 

Skoro wystawić recenzję produktu mogę dopiero po zakupie, to recenzja dotyczy dokładnie tego, co zostało mi sprzedane - tak mi podpowiada logika. Sprzedawcę oceniłam pod kątem obsługi.

Tak, mam 100% pewności i nie zamierzam zwracać towaru, żeby został sprzedany kolejnej naiwnej.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@kowaliska tylko Allegro ma prawo usunąć recenzję i możesz, w zasadzie powinnaś móc wystawić ją ponownie, o ile Allegro nie zablokuje takiej możliwości. Możesz to sprawdzić przy tym konkretnym zakupie, czy istnieje jeszcze możliwość oceny tego produktu.

Jeżeli uważasz, że ktoś sprzedał ci podróbkę, to oceń sprzedawcę, a nie produkt. Taki produkt, tyle że oryginalny może sprzedawać na Allegro jeszcze setki sprzedawców i ta ocena będzie widoczna przy ich produkcie. Ocena produktu dotyczy oryginalnego produktu i pisanie tam że to podróbka nie ma sensu. Allegro zawsze taką recenzje usunie. I słusznie.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@kowaliska oceniając sprzedawcę masz możliwość wyrażenia swojej opinii na temat tego konkretnego produktu. Ta opinia będzie widoczna w ocenach sprzedawcy i tam najprędzej przeczytają ją potencjalne klientki. 

oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

A może Allegro automatycznie powiązało ofertę sprzedającego z produktem ze swojego katalogu?

To standardowa sytuacja. Stąd potem biorą się różne oceny jakiegoś produktu - nawet już na to nie patrzę, bo to czysta "farsa". Nikt mi nie zagwarantuje, czy wystawione oceny danego produktu z katalogu dotyczą właśnie tego produktu. No... ale o tym wiedzą tylko sprzedający i Allegro.

oznacz moderatorów
kowaliska
#8 Zapaleniec#

Niestety, nie mam już możliwości ponownej oceny ani produktu, ani sprzedawcy. Sprawdzałam różne ścieżki i wszystko już nieaktywne.  No cóż, pozostaje mi chyba zamknąć dyskusję ze sprzedającym - bo nic nie wskóram - i powziąć nauczkę na przyszłość, także przy ocenianiu.

To co piszesz o ocenach produktu brzmi rozsądnie, jednak mam trochę wątpliwości.  To trochę tak, jakby po otrzymaniu starego "malucha" oceniać promy kosmiczne NASA, wystarczy że sprzedawca tak go raczy zatytułować. Tylko że ja o ich promach nie mam pojęcia, a ktoś kto ma i może je rzetelnie ocenić, nie musi po to kupować malucha na allegro. 

Tak czy inaczej, dzięki - mam nadzieję że nie spotkam się ponownie z taką sytuacją, bo większość sprzedawców tutaj jest ok i dotąd nie było problemów, ale jeśli się tak zdarzy, będę pamiętać o "skuteczniejszej" ocenie ostrzegawczej 🙂 

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Ocena nie oznacza wystąpienia na drogę reklamacji. Dlaczego nie reklamujesz towaru? Możesz otworzyć dyskusję i przedstawić tam sytuację - szczególnie w przypadku "podróby". Ja jestem sprzedającym - proszę, uwierz mi, że kupujący otwierają dyskusje z bardziej błachych powodów. Nawet z tego powodu, że nie doczytali opisu aukcji, zniszczyli przedmiot na wskutek niewłaściwego użytkowania, czy po prostu szklany dzbanek wypadł im z reki i rozbił się na podłodze. Oczywiście to sa już absurdalne sytuacje, jednak nawet za nie otrzymywałem negatywy.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kowaliska Ocenę produktu może usnąć Allegro po tym, gdy ktoś zgłosi naruszenie zasad - istnieje taka możliwość, tuż przy ocenie znajduje się odpowiedni odnośnik. Zapytaj Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201 jakie zasady zostały naruszone i poproś o ponowną możliwość wystawienia. Tak samo z oceną sprzedawcy. Dlaczego nie możesz jej wystawić? Jeśli nie minęło 90 dni od zakupu powinna być taka możliwość. O to też zapytaj Allegro i poproś o odblokowanie możliwości wystawienia komentarza. Napisz tutaj, co Ci Allegro odpowiedziało. Najszybszy jest czat.

Tak, masz rację, możesz ocenić nabyty produkt, a nie tylko produkt oryginalny. Jeśli jakość i pochodzenie budzą Twoje zastrzeżenia, możesz to opisać w ocenie produktu. Nie możesz w niej tylko opisywać sprzedawcy i jego poczynań. W ocenie wystawionej sprzedawcy, czyli w komentarzu do transakcji, możesz oceniać zarówno sprzedawcę jak i sprzedawany przez niego towar.

oznacz moderatorów
kowaliska
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za rozwianie wątpliwości, o to dokładnie mi chodziło. Zaraz tam napiszę.

Dyskusję ze sprzedawcą rozpoczęłam, zaznaczając że zwrot mnie nie interesuje (chcę sobie to zostawić jako dowód, ale też ku pamięci i przestrodze), a tylko domagając się przywrócenia oceny, bo po lekturze ocen i komentarzy błędnie założyłam że to sprzedawca ją usunął.

Czy w takiej sytuacji, skoro żądanie postawione w dyskusji jest nie do spełnienia przez sprzedawcę, jest sens ją ciągnąć i czekać na włączenie się Allegro?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma sensu, sprzedawca nie przywróci oceny, nie ma na to wpływu, ma wpływ jedynie na usunięcie oceny - może zgłosić naruszenie zasad.

oznacz moderatorów
kowaliska
#8 Zapaleniec#

Prawdę mówiąc, nic nie załatwiłam. Rozmowa miła, ale podsumować to można jako "Nie mamy pani oceny, nic się nie da zrobić". Zamykam dyskusję ze sprzedawcą i będę go omijać wielkim łukiem. Szkoda tylko, że nie mogę ostrzec innych klientek, ale zamierzam tym zainteresować właściciela marki, bo psują mu opinię. Opakowanie oryginalne z odzysku, opis jak w oryginale, a w środku badziew nie do przyjęcia, o zupełnie innych właściwościach. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No i tak to znikają negatywne oceny produktów, Allegro nie chce nawet tego wyjaśnić 🙂 Zazwyczaj negatywnych ocen produktów jest bardzo mało, widać głównie oceny pozytywne, dlatego zawsze doradzam, aby na oceny produktów nie zwracać większej uwagi. Wielu kupujących pewnie nawet nie wie, że ich oceny mogą znikać, mało kto to sprawdza 🙂

Znacznie bardziej wiarygodne są oceny wystawiane sprzedawcom i zawarte w nich uwagi dotyczące jakości produktów.

oznacz moderatorów