anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja butów kupionych w outlet

mozdzierz88
#1 Nowicjusz#

Witam serdecznie, mam pytanie do kupujących na allegro - mianowicie nurtuje mnie kwestia reklamacji towaru zakupionego w outlet tzn. w styczniu 2019 roku zakupiłam kozaki aldo w kolorze camel, natomiast najwyraźniej skóra musiała być bardzo przesuszona ponieważ kolor zaczął się na maksa wybarwiać w obu butach na samym przodzie. Używam pasty do butów Gino Rossi i rzeczywiście daje lepszy efekt tylko na chwilę - ponieważ po kilku godzinach znowu skóra się odbarwia  i matowieje. Czy ktoś może mi coś poradzić jak tą sprawę załatwić ? Z góry dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Buty można reklamować tak jak każdy inny towar, niezależnie od tego, gdzie były kupione. Nie ma znaczenia żaden outlet. W Twoim przypadku już za późno - rękojmia, czyli odpowiedzialność sprzedawcy trwa 2 lata.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Ja nic nie pisałem o outlecie, dla mnie jest ważny stan towaru sprzedawanego a nie jego promocja jaka może być dla każdego ze stanów. Outlet jest promocją, wyprzedażą jaką można stosować do sprzedaży każdego stanu towarów.

P.S i po co zmieniasz treść wiadomości wprowadzając tym samym w bład użytkowników 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mozdzierz88 Czas na reklamacje konsumencką z tytułu rękojmi nowych butów to 2 lata na stan używanych, powystawowych, ekspozycyjnych rok czasu. Co do skóry, to z doświadczenia wiem, ze sprawa wygląda tak. Skóra może być prawdziwa lub syntetyczna o różnych właściwościach, w 99% nie stosuje się do jednej i drugiej tych samych środków konserwujących poza drobnymi wyjątkami typu takich środków naturalnych jak wosk pszczeli itp.

Zwykle skórę niszczą niewłaściwie dobrane środki do jej czyszczenia i konserwacji, warunki przechowywania jak i zewnetrzne.

Tylko producent jest w stanie wskazać właściwe środki.

Możesz próbować reklamacji jeśli mieścisz się w czasie, jednak co do skóry, producent jest w stanie dowieźć jeśli była konserwowana niewłaściwymi środkami ze względu na ich stan oraz uszkodzenia jakie wystąpiły zwykle przez te niewłaściwe środki do konserwacji.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nieprawa. Powystawowe, ekspozycyjne też 2 lata. Tylko używane 1 rok.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Po ponad 2 latach to reklamacja już nie pomoże ,za późno ,swoje już wychodziły i czas kupić nowe i lepiej pilnować tego okresu do reklamacji aby w porę zgłosić pojawiające się defekty.

oznacz moderatorów