anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja dwumasy i sprzęgła firmy,, LUK"

pantogrzegorz72
#7 Wielbiciel#

Witam, dwa miesiące temu kupiłem kompletne sprzęgło z dwumasą do mojego auta, niestety mechanik zdiagnozował ponownie tą usterkę i dalej jest to do wymiany, moje pytanie brzmi co jest lepsze rękojmia czy reklamacja, bo znając życie producent odrzuci,, z powodu błędnego montażu "(chociaż było to montowane w normalnym warsztacie z fakturą itd.) 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@pantogrzegorz72 skoro ponownie jest ta sama usterka po 2 mc to może problem jest gdzie indziej, długo jeździsz autem z dwumasą ? bo nawet sprawną można zajeździć nieumiejętną jazdą 😞

Rękojmia ma podkładkę w UK a Gwarancja dobrowolne świadczenie producenta na zasadach z gwarancji  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pantogrzegorz72
#7 Wielbiciel#

Dość długo i nigdy takich problemów nie było, miałem już parę takich aut, a jeszcze dodam objawy to m. in.,, kopie "delikatnie w sprzęgło, na zimnym silniku przy ruszaniu szarpie (po włączeniu klimy nie szarpie) delikatne wibracje w środku auta są, błędów jakichkolwiek brak, dlatego myślę że to sprzęgło lub dwumasa chociaż pewny nie jestem, dlatego pytam 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@pantogrzegorz72 a myślisz, że sprzedawca produkuje te dwumasy, że tylko spojrzy i wyda postanowienie reklamacyjne. Odeśle do hurtowni a oni do producenta.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:44052296 najpierw niech zgłosi reklamację, często mają swoje warsztaty co demontują 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pantogrzegorz72
#7 Wielbiciel#

Wiem że nie produkuje ale zarabia na sprzedaży i to nie mało więc poniekąd powinien wziąć trochę odpowiedzialność za to co sprzedaje, tym bardziej że to nie są tanie rzeczy to po pierwsze primo a po drugie primo najlepiej odbijać piłeczkę i ręce umywać o problemu 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pantogrzegorz72 przyczyn szybkiego zużycia dwumasy może być wiele , od łożyskowania wału począwszy przez luzy na skrzyni do niewłaściwej jazdy wraz z rozruchem i gaszeniem silnika , banalna sprawa , ale jazda z nadmiernym stosowaniem ecodrywingu czy hamowania silnikiem , ba... nie domykająca się przepustnica podzas gaszenia silnika ma wpływ na szybsze zużycie dwumasy .

oznacz moderatorów

pantogrzegorz72
#7 Wielbiciel#

Dobrze, ja wszystko rozumiem ale żebym nawet źle jeździł, źle wszystko robił to mimo wszystko po przejechaniu około 3 tyś km w okresie 2 miesięcy się to zepsuło to z czego to jest zrobione? Z plasteliny? 😆Bo myślę że konstruktor przewidział różne sytuacje i obliczył wszystko (przynajmniej powinien), znam wielu którzy mają w autach to ustrojstwo, zresztą ja szybciej też miałem i nic się nie działo złego więc nie sądzę że mój styl jazdy czy coś na to wpłynął, ja się pytam tylko czy lepiej reklamację czy rękojmię złożyć bo jak już wspomniałem wyżej, jeżeli to dwumasa czy sprzęgło to na bank w takim krótkim czasie i w tak krótkim dystansie nie powinno się zepsuć, no bez przesady 

oznacz moderatorów