anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja produktu

Tomczox
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry. Jakieś 3 tygodnie temu kupiłem lampę samochodową za pośrednictwem allegro, opisywaną jako nowa. Produkt został zakupiony od prywatnej osoby. Niestety po otwarciu paczki zauważyłem, że jest uszkodzona, uszkodzeniu uległo całkowicie ucho mocujące. Niezwłocznie wykonałem zdjęcia uszkodzeń oraz rozpocząłem dyskusje ze sprzedawcą. Sprzedawca skontaktował się z przewoźnikiem oraz za moim pośrednictwem spisany został protokół szkody. Na rozpatrzenie sprawy przewoźnik ma 30dni. Do tego czasu jestem ciągle zbywany z zerowym rezultatem rozwiązania tej sprawy. Co mógłbym w tej sytuacji zrobić? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Tomczox czego się spodziewasz , kupiłeś u prywatnego sprzedawcy , a tegoż odpowiedzialność za towar kończy się z chwilą wydania paczki przewoźnikowi , teraz musisz zaczekać na decyzję przewoźnika , od tego uzależnione jest dalsze postępowanie .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Przy zakupie od osoby prywatnej niebezpieczeństwo utraty lub uszkodzenia przesyłki przechodzi na kupującego z momentem nadania przesyłki.

Trzeba czekać na wynik reklamacji u przewoźnika - jeśli ten stwierdzi winę złego pakowania (najpewniej tak będzie) to wtedy możesz wystąpić z roszczeniem do sprzedającego.

oznacz moderatorów