anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja z tytułu rękojmi

Daria_Mazur991
#8 Zapaleniec#

Witam.
Zakupiłam iphone 13 pro, gdzie mam podejrzenia, że telefon nie jest oryginalny. Nie zgadza sie umieszczenie numeru IMEI na klapce od karty SIM. Numeru seryjnego w ogóle nie da sie sprawdzić na stronie APPLE, bo wychodzi błąd. Poza tym data uruchomienia telefonu jest na kwietnia 1978 roku. Chce zwrócić telefon i otrzymać zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@Daria_Mazur991 a daj link do oferty, mam nadzieję że nie z chin 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Daria_Mazur991
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Daria_Mazur991 masz prawo do zwrotu o ile nie minęło 14 dni i nie używałeś go ( to odzyskasz całość kasy ), tyle że zaznacz odstąpienie !!! bo ja zaznaczysz reklamacja to Ci albo odrzucą albo wymienią naprawią ( była zmiana przepisów )

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Daria_Mazur991 Podstawowe pytanie - czy telefon był nowy, fabrycznie zapakowany?
Z treści oferty wynika, że taki powinien być.

oznacz moderatorów

Daria_Mazur991
#8 Zapaleniec#

nie był.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Daria_Mazur991 Kiedy dokonałeś zakupu?

Złóż sprzedającemu reklamację - napisz, że zgodnie z treścią oferty zamawiałeś towar opisany jako nowy a otrzymałeś rozpakowany oraz jego stan i znalezione dane (numer seryjny) wskazują na to, że był używany.
Napisz też, że oczekujesz pełnego zwrotu środków po odesłaniu urządzenia.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell była zmiana przepisów jak zareklamuje a nie chce telefonu to będzie miał problem, teraz sprzedawca decyduje czy wymienić naprawić a jak nie da rady dopiero może oddać kasę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Wiem wiem ale coś czuję, że ten sprzedający nie posiada żadnego nowego telefonu na stanie tylko same refurby więc i tak nie będzie w stanie wywiązać się z zawartej umowy. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Daria_Mazur991 

oferowany na ogłoszeniu jako nowy - brak oryginalnego pudełka, co wprost nie jest napisane (eleganckie pudełko), informacja o rocznej gwarancji producenta nieprawdziwa - po wpisaniu numeru seryjnego na stronie apple - brak gwarancji i data zakupu 1978 (?) ... smartphone faktycznie po wyjęciu wygląda jak nowy, jednak w historii serwisowej od razu pokazuje się informacja, że bateria i aparat były wymieniane... szanujmy swój czas... Na jedyny plus szybki zwrot środków, zalecam dopytywanie o wszystko z czym jest wątpliwość w tym sklepie...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Daria_Mazur991 Chcesz odzyskać środki i chcesz pomocy Allegro to otwórz dyskusję, tam Ci pomogą  a jak sprzedajacy nie będzie chciał przyjąć albo rozpatrzyć twoje reklamację na niezgodność z opisem, masz szansę na rekompensatę, otwieraj dyskusję a wszystko się wyjaśni:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów