anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja zepsuł się przedmiot po 10ciu miesiącach

MAMY ROZWIĄZANIE!
mbedi
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich. Kupiłem w maju zeszłego roku szczoteczkę soniczną od sprawdzonego sprzedawcy. Szczoteczka przestała działać i nie umiem znaleźć formularza reklamacyjnego jeśli taki w ogóle istnieje. Jak mam powiadomić sprzedającego o fakcie żeby poprawnie przeprowadzić reklamację? Towar był nowy więc zgodnie z prawem powinien mieć 2 lata gwarancji. Minęło 10 miesięcy. Czy mam napisać po prostu w "wiadomości do sprzedającego"?

Proszę o pomoc. Myślę że sprzedający jako poważny sklep firmowy spokojnie podejdzie do spawy ale chcę to zrobić prawidłowo.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
gbetker
#9 Pomysłodawca#

Zgodnie z prawem gwarancja jest dobrowolnym oświadczeniem na dowolny okres czasu. 
2 lata masz rękojmi. Jeżeli nie możesz znaleźć nigdzie żadnego formularza skontaktuj się ze sprzedającym na pewno Cię pokieruję jak prawidłowo złożyć u niego reklamację.

oznacz moderatorów
mbedi
#8 Zapaleniec#

Sprzedający nawet dołączył mi info o gwarancji 36 miesięcy. Brawo. Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mbedi  Sprawdź pocztę. Większość sprzedawców dołącza do maila o zakupie dok. PDF warunki zwrotu i reklamacji.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
mbedi
#8 Zapaleniec#

Faktycznie jest wszystko. Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mbedi  No to powodzenia! 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
mbedi
#8 Zapaleniec#

Udało się mam nową szczoteczkę. Ale jak to w Polsce jest jakieś "ale". Sprzedawca wymienił szczoteczkę na nową, odesłał mi ją w moim pudełku z moją starą ładowarką a w opisie załatwionej sprawy napisał "naprawa" nie wierzę by ta szczoteczka była naprawiona raczej jest to nowa sztuka tym bardziej że stara w przerwach co 30 sek. wibrowała przerwami a ta robi sekundową pauzę. Sądzę że napisali "naprawa" żeby nie przedłużyła się gwarancja na kolejne 36 m-cy bo tyle jest na nią gwarancji od momentu zakupu. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Sądzę że napisali "naprawa" żeby nie przedłużyła się gwarancja na kolejne 36 m-cy bo tyle jest na nią gwarancji od momentu zakupu. 

Pewnie tak 🙂

oznacz moderatorów
mbedi
#8 Zapaleniec#

Cóż żyjemy w Polsce.

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Towar był nowy więc zgodnie z prawem powinien mieć 2 lata gwarancji.

Nie ma takiego prawa.

 

 

Sądzę że napisali "naprawa" żeby nie przedłużyła się gwarancja na kolejne 36 m-cy bo tyle jest na nią gwarancji od momentu zakupu.

A to już trzeba zajrzeć do warunków gwarancji. Może wcale nie masz na nowy sprzęt. Może tak być, warunki ustala gwarant.

 

oznacz moderatorów