anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

reklamacja ? zwrot ? pomocy.

loozek
#7 Wielbiciel#

Kupiłem hulajnogę od chińskiego sprzedającego .

Problem jest taki że hulajnoga ma w moim mniemaniu wadę fabryczną . 

sprzedający wysłał mi instrukcje filmowe i zdjęciowe jak sobie mogę poradzić z tym problemem, ogarniam majsterkowanie i nie ma opcji żeby wycentrować koło. 

Problem jest taki hulajnoga ma zawieszenie na widelcach są trzy półki które trzymają je w pionie i pierwsza i trzecia półka jest asymetryczna lekko przekrzywione ( na boki w poziomie) względem siebie i nie ma opcji żeby to wyprostować . Poprostu na moje oko źle przyczepili ta pierwsza dolna półkę i cała reszta nie pasuje .

Nie wiem co zrobić bo wysyłka do chin 51 kg paczki kosztuje dwa tysiące złotych. Co jeśli ją wyślę a chińczyk podmieni całe zawieszenie i powie że wszystko było ok ? 

jestem na allegro prawie 16 lat a nie bardzo wiem co mam zrobić ...

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Nie kupować z Chin, jesteś 16lat i nie czytasz postów?  zacznij od otwarcia dyskusji i tam opisz problem, sprzedajacy ma 24godz. na odpowiedź, oczywiście jeżeli napisze że masz odesłać w ramach zwrotu to zostaje odesłać.https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

nie podmieni ponieważ opiszesz i zrobisz zdjęcia jako dowód.

oznacz moderatorów

loozek
#7 Wielbiciel#

cały czas z nim rozmawiam przez wiadomości allegro . 

czyli olać normalną rozmowę i otworzyć dyskusję ?

czy pieniądze za przesyłkę też oddaje czy ona leży już po mojej stronie ?

 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
jeżeli napisze że masz odesłać w ramach zwrotu to zostaje odesłać.

To nie Chińczyk ma decydować lecz Kupujący.
Natomiast Kupujący ma prawo złożyć reklamację, a nie odstępować od Umowy (jak sugerujesz).

@loozek 
Jeżeli złożysz reklamację (a nie jak Ci "doradzają") to :
a) Sprzedawca potwierdziwszy wadę i chcąc usuwać ją, żądając odesłania - będzie zobowiązany zwrócić Ci poniesione koszty odesłania.
b) Sprzedawca może odstąpić od żądania odesłania i np. przysłać nową, sprawną hulajnogę.


P.S.
Czy wiesz dlaczego zakupy od Chińczyka przeważnie tylko wydają się bardziej atrakcyjne ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

gratuluję dużej dozy naiwności  i ignorancji

zadam Ci pytanie jako importerowi sprzętu do ue

hulajnoga jest dopuszczona do użytku w ue?

ma certyfikaty zgodności np: ce  i itp?

opłaciłeś cło, vat, opłatę opakowaniową?

bo z twoich wypowiedzi wynika, że sprowadziłeś do Polski elektrośmiecia

 

oznacz moderatorów

loozek
#7 Wielbiciel#

kupiłem na allegro - polskim portalu hulajnoge od chińczyka która przyjechała do mnie ze szwajcarii czyli była już w ue. 

 

Jaka naiwność jaka ignorancja ? dałem za tą hulajnoge 7 tysięcy złotych ... 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@loozek pewnie byla kika stówek tańsza niż u sprzedawcy z Poski , ale kupując u polskiego sprzedawcy NAWET produkt z wadą z pewnością Twojego wątku nie byłoby tutaj .

oznacz moderatorów

loozek
#7 Wielbiciel#

właśnie nie ma tych modeli u sprzedawców polskich . widzę że mam duży problem i zrobię tak jak napisał @A3dam . 

reszta komentarzy jak to zwykle bywa byle dołożyć swoje trzy grosze i dobić leżącego .. 😉

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@loozek nie traktuj tych postów jako atak na ciebie. Aczkolwiek warto zwracać uwagę u kogo się kupuje. Lepiej dać 7700zł za dobry sprzęt od jakiegoś krajowego podmiotu, aniżeli "7 koła" bezpośrednio od chińczyka i pier.dzielić się później ze zwrotami-reklamacjami.

oznacz moderatorów