anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rezygnacja z wygranej licytacji

Client:93091338
#7 Wielbiciel#

Witam dwa dni temu wygrałem licytację. Generalnie chciałem córce sprawić prezent na święta ale dzisiaj kupiłem jej coś innego i totalnie jestem spłukany. Więc chciałem zrezygnować z tej wygranej licytacji ale sprzedawca mówi że ok ale nie można tak zrobić ponieważ w regulaminie jest tak napisane. Jest to telefon używany kosztuje bodajże 650zł. Co o tym myślicie? Czy mówi prawdę? (Wpisywałem w internecie takie wyszukanie "czy można zrezygnować z wygranej licytacji regulamin i wszędzie pisze że tak ale on mówi że tam nie można) 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Vryko
#18 Luminarz#

Jeśli kupiłeś od firmy - nie ma problemu - tu zawsze masz prawo się rozmyślić. W przypadku zakupu od osoby sprzedającej prywatnie sprawa nie jest już taka prosta Zawarłeś prawnie wiążącą umowę i sprzedający może domagać się jej spełnienia, nawet sądownie, choć to oczywiście mało prawdopodobne. Więc pod względem prawnym w tym przypadku nie możesz zrezygnować....choć zapewne nic się nie wydarzy, gdy tak postąpisz. Co prawda umów należy dotrzymywać...ale to już rozważ we własnym sumieniu. Zapewne profilaktycznie, sporo z czytających Cię tu osób zasili Twoim nickiem swoje czarne listy. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:93091338 Wygrałeś, nie opłacisz, nie ma zakupu, sprzedający złoży wniosek o zwrot prowizji. Kupuj na przyszłość z rozumem, sołtys ma rację , z umów należy się wywiązywać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Ewidentnie wprowadzasz w błąd. Nie znasz podstaw. Na Allegro dokonuje się zakupów (zawiera umowy) przed zapłatą - czyli zakup jest. Wygrana w licytacji to zakup, zapamiętaj.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Czy nie macie innych zabaw w życiu oprócz zakupu i nieopłaceniu zakupu na allegro?

oznacz moderatorów

Client:93091338
#7 Wielbiciel#

Przyszedłem tu zaciągnąć rade a nie życiową lekcje o zabawach w życiu.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:93091338 No i napisali, nie opłacisz, nie ma zakupu.

oznacz moderatorów

Client:93091338
#7 Wielbiciel#

Mi chodzi o użytkownika aragil 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

No to dostałeś rade na przyszłość ,allegro to nie plac zabaw.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:93091338 Jeżeli to zakup od firmy-sklepu, nie od osoby prywatnej, wyślij mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy. To wystarczy, sprzedawca nie może Cię do zapłaty zmuszać.

oznacz moderatorów

Client:97638319
#2 Obserwator#

Nie jest to miła sytuacja dla żadnej ze stron, a z pewnością wypadałoby zrezygnować przed końcem licytacji.

oznacz moderatorów