anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu brak zwrotu za przesyłkę

Gocha10000
#1 Nowicjusz#

Zakupiłam omyłkowo produkt (koszulę)  koszt przesyłki  8,99.  Z zakupu zrezygnowałam. Sprzedający zwrócił mi koszty zakupu ale nie zwrócił kosztów przesyłki . Zakup nie został do mnie wysłany tak więc sprzedawca nie poniósł żadnych kosztów. Czuję się oszukana proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@Gocha10000 Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa upomnij się o zwrot reszty pieniędzy i poproś tam następnego dnia o pomoc Allegro. Środki szybko odzyskasz. 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

To że sprzedawca nie wysłał przesyłki, nie znaczy że nie wygenerował listu przewozowego np w inpoście a żeby wygenerować list przewozowy w inpoście trzeba najpierw go opłacić, to tak tylko informacyjnie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To jest nieprawda. Kupującemu w przypadku odstąpienia od umowy należy się także zwrot kosztu wysyłki, nawet wtedy, gdy sprzedawca ten koszt poniósł. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli w ofercie miał dostawę do punktu za 0zl. np. Allegro Box a klient wybrał droższego dostawcę premium za jakiego niewątpliwie uchodzi pożądany InPost to sprzedawca miał prawo nie zwrócić tej opłaty.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To jest nieprawda. Sprzedawca mógłby oddać najniższy koszt dostawy spośród oferowanych, gdyby towar wysłał, a kupujący by go odesłał. Gdy nie było wysyłki, musi oddać całą wpłatę. 

oznacz moderatorów