anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu - dostawa w 60 dni

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

Witam. Nadziałem się niedawno na aukcje, gdzie kupowałem prezent dla bliskiej osoby.

Nie spojrzałem na czas dostawy który wynosi aż 60 dni.

Można normalnie zrezygnować z zakupu po wpłaceniu pieniędzy?

Oczywiście kupno od Super Sprzedawcy.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kuzniaplakatu
#7 Wielbiciel#

miałem tak samo, ale zanim się obejrzałem to przedmiot został wysłany  i dostałem odpowiedz od sprzedającego że nie można dokonac zwrotu kasy gdy paczka już wyszła od sprzedającego 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kuzniaplakatu Oczywiście że można. Jeżeli to firma to po prostu odstępujesz od umowy - zwrot konsumencki i sprzedawca nie ma wyboru. Musi zwrócić.

Inna sprawa że cena ( niska bo z Chin!) przysłania ludziom inne warunki zakupu. PRZED zakupem czytamy opis i warunki.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kuzniaplakatu
#7 Wielbiciel#

w min przypadku była to firma z chin  🙂 ale i tak jakoś szybko przysłali na szczescie  🙂

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sebastian_sun19 Cześć. Jeśli status zamówienia nie zmieni się na: "W realizacji", "Przygotowane do wysyłki" lub "Wysłane" możesz anulować zakup. 

Zrobisz to w zakładce Kupione (https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione). Na wybranym zamówieniu kliknij "Szczegóły zakupu", a następnie "anuluj zakup":

ko_alka_0-1637663230123.png

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Tak, możesz zrezygnować na trzy sposoby. 

W zakładce Moje zakupy klikasz "Anuluj zakup".

W zakładce Moje zakupu Klikasz "Zwrot" i wypełniasz formularz. Przy zwrocie przed dostawą towaru nie musisz już odbierać paczki i odsyłać.

Wysyłasz sprzedawcy zwykłego maila z rezygnacją - odstępujesz od umowy.

W każdym przypadku sprzedawca musi oddać Ci pieniądze. 

oznacz moderatorów