anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu który został wysłany ale jeszcze nie odebrany

MAMY ROZWIĄZANIE!
efcia-f
#8 Zapaleniec#

Zakupu dokonałam w pt jednak okazało się że muszę zrezygnować. W sb rano napisałam wiadomość do sprzedającego z zapytaniem czy jest taka możliwość. Odp dostałam około 8.20 w pn że niestety kurier przesyłkę już odebrał. Co mam zrobić w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
pinsplash
#21 Demiurg#

@efcia-f Zakup od firmy? Smart?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
efcia-f
#8 Zapaleniec#

Tak od firmy i smart

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@efcia-f Smart paczkomat? Jeżeli tak , to nie odbieraj - Sprzedawca ma darmowy zwrot. W sobotę pytałaś o mozliwość czy odstapiłaś od transakcji ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
efcia-f
#8 Zapaleniec#

Pytałam w mailu a odp dostałam dzisiaj rano.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@efcia-f Ty nie musisz pytać, poinformowałaś go o chęci rezygnacji - to wystarczy. Zrób jak Ci piszę. Weź pod uwagę, że tutaj oprócz mnie odpowiadają Ci sprzedawcy 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@efcia-f Nie odbieraj tej przesyłki. Masz prawo do anulowania - odstąpienia od umowy. W sobotę rano sprzedawca otrzymał rezygnację, więc nadał paczkę po rezygnacji na swój koszt i swoje ryzyko. Sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę i nie może obciążać kosztami przesyłek. Jeśli będzie problem, poprosisz o pomoc Allegro poprzez otwarcie Dyskusji.

Możesz teraz poinformować sprzedawcę, że anulowałaś zakup w sobotę i paczki nie odbierzesz. Może jeszcze nie nadał, a może cofnie nadanie, aby nie ponosić kosztów.

Sprzedawca nie musi wyrażać zgody na anulowanie, to Twoje prawo.

oznacz moderatorów
efcia-f
#8 Zapaleniec#

Tak myślałam tym bardziej że status przesyłki widnieje nadal że "oczekuje na nadanie" a jest już po godz.11

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@efcia-f Tak jest, on liczy, że zmusi Cię do odebrania paczki. Wyślij mu maila i nie odbieraj.

oznacz moderatorów
efcia-f
#8 Zapaleniec#

Czyli jak nie odbiorę z paczkomatu to koszty przesyłki też powinien zwrócić?

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@efcia-f Przy smarcie nie masz kosztów przesyłki. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@efcia-f Tak, dokładnie, zwraca całą wpłatę.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@efcia-f Jakie koszty przesyłki????? Masz smart? Masz. To przesyłkę masz za darmo...ma Ci zwrócić 0,00PLN?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
efcia-f
#8 Zapaleniec#

Tak mam smart ale zakup był poniżej 40zł więc płaciłam za paczkomat

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 A gdzie tu jest jasno podane ze sprzedawca nadał po otrzymaniu informacji o rezygnacji ? Dobry sprzedawca widząc wpłatę pakuje i zleca wysłanie pewnie tak zrobił spakował i zawiózł na punkt odbioru przez kuriera a potwierdzenie będzie jak kurier odbierze.

oznacz moderatorów
efcia-f
#8 Zapaleniec#

Prośbę o anulowanie napisałam w sb około godz. 9 rano a około 14.30 dostałam informację że przesyłka jest przygotowana do nadania. A dzisiaj rano tylko tyle że już za późno bo kurier ją zabrał 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@efcia-f Rozwiązanie problemu już masz, nie tłumacz się, to nie ma sensu 🙂

oznacz moderatorów
efcia-f
#8 Zapaleniec#

Ok. Bardzo dziękuję 😊

oznacz moderatorów