anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rubryka " super cena "

piotr4325
#1 Nowicjusz#

przejrzałem sobie rubrykę " super cena " i jestem zdumiony ponieważ ceny tam pokazane to normalne ceny 

detaliczne jakie występują normalnie w sklepach z drobnym AGD , i podpowiedzi " wybieraj  przedmioty z super ceną , sugerujące że te przedmioty można nabyć nieco taniej , co jet kompletną nieprawdą ,  warto pamiętać że UOK " urząd ochrony konsumentów " może nałożyć na Allegro bardzo wysoką karę za wprowadzenie kupujących w błąd , sugerującym im coś co jest niezgodne z prawdą

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Myślę, że pod kątem prawnym wszystko jest w porządku, "super" to hasło nic nie znaczące, każdy sprzedawca będzie twierdził, że ma super ceny 🙂

Ja jak widzę ofertę promowaną w ten lub inny sposób to zakładam, że jest drożej niż normalnie - bo opłaty za promowanie trzeba wliczyć w cenę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@piotr4325 Wszelkie tego typu zachęty (super cena, okazje, przeceny) to moim zdaniem tylko chwyt marketingowy, a ceny produktów są na zwyczajnym poziomie, albo nawet droższe od sprzedawanych na zwykłych aukcjach, nie warto zwracać na to uwagi.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@piotr4325, aby przyznane zostało oznaczenie SUPER CENA, oferta musi spełnić wszystkie poniższe warunki:

  • najniższa cena na Allegro - ten warunek będziemy sprawdzać kilka razy dziennie
  • wysoka popularność produktu
  • wystawione przez konto firma z jakością sprzedaży na poziomie co najmniej Neutralnym
  • dostępna opcja Kup teraz
  • więcej niż 1 sztuka dostępnego towaru
  • przedmiot nowy (za wyjątkiem kategorii, w których parametr “stan” jest niedostępny)
  • dostawa Smart! lub darmowa dostawa
  • oferta połączona z Katalogiem produktów Allegro lub uzupełniony kod GTIN (EAN)

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

ta super cena to trochę pic na wodę, bo zapomniano wspomnieć w punktach powyżej, że wystarczy aby dany produkt był dostępny tylko u dwóch sprzedawców i na tej podstawie allegro wrzuca opis super cena. Dwie osoby to sprzedają i już mamy pewność, że jest to najtańsze ? A jak ktoś ma tanio, ale np. produkt jest unikatowy, bo nikt inny go inny nie sprzedaje, to już na taki dopisek się nie załapie, bo nie spełnia tych kryteriów 😞

Inna sprawa, że cwaniaczki mogą to wykorzystać podpinając się pod inne oferty ze swoimi lipnymi parametrami, a ceną troszkę niższą i już mają takie hasło na swojej aukcji. Kolejny obszar do nadużyć.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mikeza, zastrzegliśmy, że oznaczenie może zostać nieprzyznane nawet, gdy oferta spełni powyższe warunki. 

Tak czy siak przekazałam Twoją opinię w odpowiednie ręce. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak wystawiane aukcje mają tę "super cenę" tylko wizerunkowo i mogą sobie pozwolić tylko wielcy sprzedawcy .Dla mnie super cena to może być tylko w licytacji o ile się uda w ten sposób kupić taniej niż u innych sprzedawców w opcji KUP TERAZ.

oznacz moderatorów