anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sfera mobile

lkapolka1
#7 Wielbiciel#

Zamówiłem telefon od tego sprzedawcy widzę na allegro jak i w internecie mnóstwo zróżnicowanych opinii. Czy ktoś kupował od tego sprzedawcy i może rzetelnie się wypowiedzieć co było okej a co nie okej ? I ewentualnie jak z rozwiązywane im sporów z tym sprzedającym? 

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

Berta550
#2 Obserwator#

ABSOLUTNIE nie polecam tego Sprzedawcy.

Oszukuje Klientów sprzedajac telefony jako nowe,a potem robi problemy ze zwrotem.

3 tydzień prowadzę z nim dyskusje za pomocą Allegro.Żadne proponowane  rozwiązanie go nie interesuje.

W dniu dzisiejszym Allegro dało mu 24h na zwrot środków.

Dziwię się,że jego konto nie zostanie zawieszone bo wśród  negatywnych komentarzy są takie same historie.Sprzedaje telefony używane, pogwarancyjnej jako Nowe.A potem nie chce zwrócić środków.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Jego negatywy mieszczą się w limicie mozliwychbdo posiadania dla super sprzedawcy i utrzymania smarta

reszta narodu godzi się na usuwanie za wynagrodzeniem

nic nie zrobisz 

oznacz moderatorów

Client:105511263
#7 Wielbiciel#

Oszust przysłał stary telefon jako nowy, z śladami naprawy ekranu. Ludzie muszą przestać usuwać opinie za wynagrodzenie, w przeciwnym razie będzie nadal pracować i oszukiwać ludzi swoimi wysokimi ocenami.

oznacz moderatorów

zienius
#9 Pomysłodawca#

Opiszę moje perypetie jakie wystąpiły przy kontakcie z tym Sprzedawcą.
Smartfon iPhone 12 Pro 128GB w kolorze Gold jako nowy, oryginalny i z gwarancją producenta zakupiłem w styczniu 2024r. Nie będąc wcześniej użytkownikiem telefonów iPhone, cena (3179 zł), opakowanie i aparat nie wzbudzały moich podejrzeń.
Po dwóch miesiącach spuchła w nim bateria. Odesłałem telefon do Sprzedawcy w ramach reklamacji. W wyniku przedłużającego się procesu reklamacyjnego, który trwał 1,5miesiąca, zacząłem się interesować oryginalnością swojego telefonu. Posługując się wytycznymi jak sprawdzić oryginalność produktów Apple, które podaje internetowa strona tej firmy okazało się, że telefon z moim numerem fabrycznym został sprzedany w Kwietniu 2021r i nie ma rocznej gwarancji producenta. Po powrocie aparatu z reklamacji telefon oddałem do autoryzowanego serwisu Apple w celu weryfikacji moich podejrzeń. Serwis potwierdził moje obawy i napisał w ekspertyzie:
„W drodze przeprowadzonej inspekcji potwierdziliśmy, że iPhone posiada nieautoryzowane modyfikacja, takie jak różnice w budowie urządzenie oraz brak poprawnych oznaczeń producenta. Numer seryjny odczytany z płyty głównej potwierdza, że urządzenie powinno być w kolorze PACIFIC BLUE, natomiast przedstawiony egzemplarz jest w kolorze GOLD”
Zażądałem od Sprzedawcy zwrotu pieniędzy za sprzedaż towaru niezgodnego z opisem na aukcji. Sprzedawca nie poczuwa się do odpowiedzialności twierdząc, że produkt jest oryginalny i posiada JEGO gwarancję, mimo że w ofercie sprzedażowej dotyczącej mojego telefonu było napisane wyraźnie o gwarancji tylko PRODUCENTA, a sam produkt okazał się nieoryginalny.
Sprawę zgłosiłem Allegro i Policji, i czekam na rozstrzygnięcie.
Apeluję jednocześnie, aby Osoby, które zostały podobnie potraktowane przez tego Sprzedawcę i innych zgłaszały to Policji z paragrafu o oszustwo (Art. 286. Oszustwo) Policja musi to przyjąć (mnie też próbowała zbyć). Im więcej będzie takich zgłoszeń tym większa będzie determinacja Prokuratury do ukarania nieuczciwego Sprzedawcy.

P.S. Jakimś trafem, po mojej prywatnej i poprzez Allegro korespondencji ze Sprzedawcą, w jego ofertach pojawiła się informacja, że gwarancji udziela DYSTRYBUTOR / PRODUCENT, więc proszę być czujnym.

oznacz moderatorów

Client:105511263
#7 Wielbiciel#

Dla informacji. Ten nieuczciwy sprzedawca ma aż dwa sklepy na Allegro. Pierwszy to sferamobile, a drugi to mobi-phone – za nimi stoi ten sam przedsiębiorca z województwa małopolskiego. Oba sklepy mają ogromną liczbę usuniętych lub zmienionych negatywnych opinii. Możecie uzupełnić swoje zgłoszenia na policję, do prokuratury i Allegro tą informacją.
Niestety, ludzie dają się zwieść jego przeprosinom, albo rekompensacie pieniężnej, albo groźbom sądowym i w rezultacie usuwają swoje opinie.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Ja do Allegro zglaszalam

sprzedający na bieżąco odpowiada i uczestniczy w dyskusjach a kupujący ma do dyspozycji Allegro protect. 

oznacz moderatorów

Client:42214562
#8 Zapaleniec#

My też zgłosiliśmy na prokuraturę, jeżeli ktoś będzie chciał złożyć zawiadomienie może to zrobić w swojej rejonowej prokuraturze bądź na policji. Jednostką właściwą będzie prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej. 

oznacz moderatorów

nijuuu
#7 Wielbiciel#

Kupiłam dwa telefony iPhone 11. Miały być nowe. W konsekwencji po 4 miesiącach użytkowania okazały się odnowione z wadliwą bateria i systemem

oznacz moderatorów