anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sklep na allegro, który naciąga klientów na dodatkowe koszta?

pankot97
#8 Zapaleniec#

Witam, 20.04 zamówiłam towar (drapak dla kota) od jednego ze sprzedawców. Sprzedawca nadał paczkę już na kolejny dzień kurierem GLS. Kurier w dzień dostarczenia zadzwonił do mnie czy ktoś w ogóle będzie w domu i będzie w stanie to odebrać na co odpowiedziałam, że w związku z pracą raczej nie i najlepiej jakby zjawił się na następny dzień czy też 2 dni później, bo wtedy jestem cały dzień w domu. Kurier nie widział problemu, dogadaliśmy się i 2 dni później dostarczył mi przesyłkę. Wczoraj, po prawie miesiącu otrzymałam maila od SPRZEDAWCY, u którego zakupiłam przedmiot, że mam zwrócić im pieniądze za zwłokę w czasie odbioru (chodzi o to, że nikt nie odebrał jej tego pierwszego dnia, bo nikogo nie było w domu) powołując się na art 551 k.c. . Z tego co mi już wiadomo ten artykuł nie ma tu w ogóle zastosowania, wygląda to trochę na próbę wyłudzenia dodatkowych kosztów (nadmienię, że paczka była opłacona z góry, a wysyłka za 0zł z powodu allegro smart). Czy można to gdzieś zgłosić komuś do allegro? Czy w ogóle coś z tym zrobią?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca nie może od Ciebie wymagać żadnych dopłat po dostarczeniu paczki. To on zwiera umowę z kurierem i godzi się na dopłatę przy drugiej próbie doręczenia. To nie było z Tobą uzgodnione i nie było napisane w aukcji. Zgłosić możesz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

oznacz moderatorów

pankot97
#8 Zapaleniec#

Na stronie przewoźnika GLS jest taka informacja: 

Taryfikator obowiązujący od 01-11-2018

Obciążenie za dzień magazynowania Paczki: 3.00 PLN

Obciążenie jest pobierane od Klienta przez GLS Poland w sytuacji gdy:

  • Odbiorca lub Nadawca uzgodnią dostawę w terminie wymagającym przechowania Paczki w magazynie GLS Poland,
  • Odbiorca zdecyduje się na odbiór własny Paczki z filii GLS Poland,
  • Paczka nie może być dostarczona z powodu przerwy urlopowej.

Czy to upoważnia ich do pobrania tej opłaty ode mnie? Mimo, że nie miałam pojęcia o tych kosztach.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pankot97 Nie. Ty nie zawierałeś umowy z GLS, tylko ze sprzedawcą, a sprzedawca nie uprzedzał Cię o żadnych dopłatach. Po zapłacie ceny za towar i koszt wysyłki podany w ofercie nie musisz już niczego dopłacać. Ten regulamin GLS dotyczy sprzedającego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pankot97 a napisał Ci konkretnie jaka to kwota ?

Sprzedawcy nie mogą tym obciążyć, a jeśli kupujący wyrazi prośbę o magazynowanie to powinien być o tym poinformowany i zapłacić to kurierowi 🙂 

Może dostał dopłatę 3,99 zł za dopłatę do smarta i nie wie za co to i Ciebie ściga 🙂

Tak samo jest z paczkoamtami możesz se przedłużyć czas ale musisz wysłć smsa za 11 zł bo niby z jakiej paki ma za to płacić sprzedawca 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 na bazie kodeksu cywilnego można stworzyć roszczenie podciągając to pod niewykonanie umowy przez Kupującego ale by to wykonać należy mieć dobrze napisany jak to zauważyłeś regulamin oferty i na pewno nie z podanych powyżej przepisów

oczywiście należy odjąć wszystkie wyłączenia z ustawy konsumenckiej dla kodeksu cywilnego

na zasadzie jak pisano tutaj o nieodebranych pobraniówkach lub nieodebranych przesyłkach w terminie np z paczkomatu

bo Kupująca tak na prawdę odmówiła przyjęcia przesyłki i zleciła inny termin odbioru tej przesyłki

a takie akcje wykraczają poza ramy zawartej umowy więc nie muszą być w jej cenie

 

oznacz moderatorów