anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skutki prowizji Allegro

konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam. Od pewnego czasu obserwuję jaki wpływ na ceny mają podwyższone prowizje i nowa prowizja od kosztów wysyłki. Efekt jest jednoznaczny - ceny rosną, a za wszystko mają płacić kupujący.

Większość sprzedających ma swoje strony internetowe na które po podwyżkach zaglądam i tak:

- dzisiaj zakupiłem basen z akcesoriami, w stosunku do ceny na Allegro zapłciłem niej o 45 zł, a Allegro nie zarobiło nic;

- wczoraj dokonałem zakupu akcesorii meblowych, w stosunku do ceny na Allegro zaoszczędziłem 215 zł , Allegro nie zarobiło nic;

- kilka dni temu kupowałem płyny eksploatacyjne do samochodu, w stosunku do Allegro zapłaciłem mniej o 37, 50 zł, Allegro nie zarobiło nic.

Tylko przez ostatnie kilka dni zaoszczędziłem 297,50 zł kupując w sklepie internetowym od sprzedawców którzy mają te same towary na Allegro. Dla mnie to dużo.

Jaki ma to wszystko sens ? Kto to wymyśla ? W mojej ocenie sprzedaż, ani kupno na Allegro nie ma już sensu. Kiedyś było to miejsce gdzie można było kupić najtaniej, ceny były nawet niższe od cen producentów. Dzisiaj to najdroższe miejsce. Nie rozumiem tej polityki Allegro.

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

glenmoranghie
#13 Ambasador#

A czy to moja wklejka?

oznacz moderatorów

ASORIS
#9 Pomysłodawca#

Niby tak. wink

oznacz moderatorów

X-TROM
#8 Zapaleniec#

Czego tutaj nie rozumiesz? To się nazywa bezdenna pazerność...

oznacz moderatorów

ASORIS
#9 Pomysłodawca#

Ceny NIE MOGĄ być niższe niż u producentów, bo byś do tego dopłacił, albo producent.

Jestem również Nowicjuszem na ALLEGRO i de facto z czym się borykam, to fakt, że muszę dawać niższe ceny na ALLEGRO, niż mam na swoim sklepie, a potem muszę się gimnastykować. Mam wrażenie, że właśnie w drugą stronę poszło i ALLEGRO stało się symbolem tanich zakupów, a niestety jest co raz drożej i nawet gdyby producent chciał, to nie wystawi produktów taniej niż zapłacił za ich wyprodukowanie. W szczególności, jeśli dodatkowo jesteś dystrybutorem, czyli oprócz tego, że na głowie masz koszty fabryki, masz jeszcze pod sobą układ logistyki dotarcia do klienta. Gdyby było na ALLEGRO taniej niż u producenta, ten by dawno już poszedł z torbami, bo nie narobiłby nawet na koszty stałe.

oznacz moderatorów

donmlody
#8 Zapaleniec#

Ludzie uczepiliście się jednego posta, być może nawet trolowanego a całkowicie zgubiliście wątek tematu, załóżcie sobie inny temat a tymczasem wróćmy do tematu rozmowy. Gwoli ścisłości jeśli producent zajmuje się również sprzedażą detaliczną dla mnie jest normalne że można znaleźć konkretny produkt taniej u dystrybutora niż u producenta.

oznacz moderatorów